AOC ve Porsche işbirliği ile arkasında kablo girişi olmayan monitör tasarlandı

0

Tanınmış monitör üreticilerinden AOC, çeşitli alanlarda (moda, vb) tasarım geliştiren Porsche bünyesindeki tasarım ekibiyle işbirliği içerisinde hazırlanan yeni bir ürünün tanıtımını gerçekleştirdi. 24 ve 27 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen AOC ve Porsche imzalı monitörler, Full HD ekranları ve zarif tasarımlarıyla dikkat çekerken, önemli bir ayrım noktasına sahip oldukları görüldü. Bu monitörler asılı şekilde takılacak herhangi bir kabloya gereksinim bırakmadan çalışabiliyor.

Bir tür ilüzyonun söz konusu olduğunu da ifade etmek mümkün; arka kısmında güç ve HDMI noktaları bulunmayan monitörün ayakları boyunca yönlendirilen ve arkadan çıkan kablosu sayesinde çıkışları tek bir yerde birleştiriliyor. En nihayetinde ise bu ilgi çekici tasarım hamlesinin monitörün çok daha iyi görünmesine pozitif yansıdığı son derece açık…

Ekrandan sarkan ve görüntü kirliliği meydana getiren kablolar olmaksızın kullanım deneyimi vaat eden bu monitörler, sofistike bir tasarım anlayışının ürünü olarak lanse ediliyor.

Diğer yandan Porsche markasıyla AOC arasındaki söz konusu işbirliğinin kamuoyunu şaşırttığını belirtmek gerekiyor. AOC, monitör tarafında mütevazı modeller sunan bir marka olarak biliniyor. Bu noktada gelen yeni modelin ilginç olduğu yorumları teknoloji kamuoyunda yer buldu.

Tanıtılan iki farklı ekran boyutundaki modele dair fiyat etiketleri de belli oldu. ABD pazarı için söz konusu modellerden 27 inç olanı 249 dolar, 24 inç monitör ise 199 dolardan satışa sunuluyor.

Cevap bırakın