AOC 0.5 ms tepki süresine sahip monitörlerini 2018’de satışa sunuyor

0

Uzun yıllardır oyun monitörü üreten ünlü teknoloji şirketlerinden AOC, önemli bir hamleyle 0.5 ms tepki süresine sahip monitörlerini oyun meraklılarıyla buluşturacak.

Piyasada bulunan oyuncu monitörlerinin çoğu 1 ms tepki süresine sahip ve AOC, oyuncuların daha da iyi bir deneyim yaşayabilecekleri 0.5 ms monitörleri önümüzdeki yıl resmen satışa çıkaracağını duyurdu.

İki çeşit olarak gelecek monitörlerin biri AMD G-Sync, diğeri ise AMD Freesync 2 teknolojisi içerecek. Bu teknolojiler sayesinde oyunlarda kırılmaların önüne geçilebiliyor. G-Sync bulunan model, ABD’de 699 dolar, Freesync 2 bulunan model ise 599 dolar fiyat etiketiyle sunulacak.

Monitörlerin tek özelliği ileri seviyedeki ms değerleri değil; modeller aynı zamanda 1440p’de 144 Hz yenileme hızı sunabiliyor. TN panel olan monitörler haliyle oyun için daha iyi bir hız sunacaklar.

Bunun yanında TN panel olmalarına rağmen IPS panellere yakın bir görüntü kalitesi sunabilecekler, çünkü AOC buna özel bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. İki ürünün ekranı da 27 inç büyüklüğünde bunun da altını çizelim.

AOC’un bu yeni oyuncu monitörleri önümüzdeki yıl satışa sunulacak. Eğer o zamana kadar rakiplerinden iddialı monitör duyuruları gelmezse 2018 yılı AOC’un yılı olabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın