AnTuTu, Eylül ayının en güçlü telefonlarını açıkladı!

0

Akıllı telefonların çeşitli donanım testlerini ve kıyaslamalarını gerçekleştiren AnTuTu ekibi, her zaman olduğu gibi Eylül ayının da en iyi telefonlarını sıraladı. Yalnızca Android cihazları içeren bu listede Black Shark 4 liderliği ilk kez kaptırdı.

AnTuTu, 1-30 Eylül arasındaki en iyi telefonları performanslarına göre sıraladı. Son birkaç aydır Black Shark 4 yerini kimseye kaptırmaz iken, Red Magic 6S Pro Xiaomi’nin oyuncu telefonuna artık dur dedi.

AnTuTu, Eylül ayının en iyisini Red Magic 6S Pro olarak seçti

Oyuncu telefonları arasında en iyi özelliklere sahip olan Red Magic 6S Pro, 857.918 puan alarak en ciddi rakibi Black Shark 4 Pro’yu mağlup etti.

Kısa süre önce piyasaya sürülen Red Magic 6S Pro, tahmin edileceği üzere verimli GPU’su sayesinde lider olmayı başardı. Ek olarak 165 Hz yenileme hızını destekleyen ekranın da, bir başka etken olduğunu belirtmekte fayda var.

Black Shark 4 Pro, bazı alanlarda yine iyi performans ortaya koyuyor. Hatta cihaz biraz geri kalan Snapdragon 888 işlemcisiyle de onlarca yeni modeli mağlup etmeyi başardı. Ancak Snapdragon 888 Plus işlemcili Red Magic 6S Pro, hem yonga seti hem de diğer donanım özellikleri avantajıyla Eylül ayının en iyisi oldu.

Tabii bu listenin diğer aylarda yine değişmesi bekleniyor. Zira bir süredir sızıntılarıyla gündeme gelen Black Shark 5, piyasaya sürüldüğünde kesinlikle en güçlü telefonlar arasında ilk sıraya yerleşecektir diye tahmin ediyoruz.

Listenin üçüncü sırasında ise Snapdragon 888 Plus işlemcili Vivo X70 Pro Plus yer aldı. Bunu iQOO 8 Pro dördüncülükte takip ederken, beşinciliğe ise Asus Rog 5S yerleşti. Geri kalan modellere de yukarıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

 

Cevap bırakın