AnTuTu, en popüler Android telefonlar listesini yayınladı

0

samsung-galaxy-s6-phone-goes-on-sale

Daha önce ‘2015’in en iyi telefonları’ adlı bir liste yayınlayan akıllı telefonlar için performans testleri sitesi AnTutu, bu kez de 2015’in en popüler Android telefonları listesini paylaştı.

2015 yılının son dönemine ilişkin listeleme, ‘en iyi’den ziyade ‘en popüler’ değerlendirmesi ile geldi. Popüler değerlendirmesinin çıkış noktası da AnTuTu yüklü cihaz sayısı ile ele elındı. Buna göre listenin ilk sırasında geçtiğimiz yılın ilk yarısında tanıtılan Samsung Galaxy S6 yer aldı. 2015’in en çok dikkat çeken modellerinden Galaxy S6’ye dair daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ekran Resmi 2016-01-29 11.57.14

Listenin ikinci sırasında ise Samsung’un bir diğer üst seviye modeli Galaxy Note 5 bulunuyor. Büyük ekranı ve iddialı donanım yapısı ile dikkat çeken cihaza buraya tıklayarak daha yakından bakabilirsiniz. Listede yer alan diğer modeller ise Redmi Note 3, Xiaomi Note, LeTV 1S, Meizu MX 5, Asus ZenFone 2, Meizu Pro5, Huawei Mate 8 ve Xiaomi 4C şeklinde sıralanıyor. Listede Çin merkezli üreticilerin ağırlığı dikkat çeken detaylar arasında. 10 telefon modelinin 7’si Çin menşeili.

Öte yandan AnTuTu ülke bazlı bazı veriler de paylaştı. Örneğin dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de en popüler telefon olarak Redmi Note 3’ün öne çıktığı görüldü. Almanya’da Galaxy S6, ABD’de Note 5 ve Kore’de de Note 5 ilk sırayı kaptı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın