Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAnonymous’un yeni hedefi Donald Trump

  Anonymous’un yeni hedefi Donald Trump

  Ekran_Resmi_2016-03-15_11_24_42

  ABD’de devam eden başkanlık yarışının en renkli (ve tartışmalı) ismi kuşkusuz Donald Trump. Kendine has kişiliği ve sivri diliyle sevilen aynı zamanda belli kesimlerin nefretini de kazanan milyarder başkan adayından haz etmeyenler arasına tanınmış hacktivist grubu Anonymous da katılmış görünüyor. Anonymous, yayınladığı yeni bir duyuruda Trump’a ‘topyekün savaş’ ilan etti.

  Hacker grubunun hedefindeki isimler arasına Trump’ın da katılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Bu yüzden söz konusu gelişme çok büyük bir sürpriz olarak nitelendirilmedi. Peki Anonymous, Trump’a hangi açıdan savaş ilan etti? Amaçları ne?

  Ekran_Resmi_2016-03-15_14_36_06

  Yapılan Anonymous açıklamasında Trump’ı uzun zamandır izliyoruz ve yaptıklarından derinden rahatsızlık duyuyoruz denilirken adayın, tutarsız ve nefret dolu kampanyası ve fikirleri ile sadece ABD’yi değil tüm gezegeni şok ettiği belirtiliyor. Siber saldırıların büyük ölçekte olacağı, seçim kampanyası ile ilgili web sitelerini hedef alacağı duyuruldu. Bunun bir uyarı olmadığı, bir savaş ilanı olduğunun da altı çiziliyor.

  Anlaşılan o ki ABD başkan adayının seçim kampanyaları ile ilgili web siteleri DDos saldırıları ile karşı karşıya kalacak.

  Tanınmış hacktivist grubunun siber saldırıları ile kampanyasına dair web sitelerini çökertmekle tehdit ettiği Trump’ın konuyla ilgili konuşmasına ya da yorumda bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN