Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerOyun İncelemesiAnonymous Hacker Simulator inceleme

  Anonymous Hacker Simulator inceleme

  Özellikle 1990 ve sonrasında en çok ilgi çeken konulardan biri Hacker olmaktı. Sanal dünyada heyecanlı işlere kalkışmak, riskli sularda yüzmek ve bunu değişik amaçlar için yapmak özellikle dikkat çeken, her gencin rüyasını süsleyen bir aşamaydı. 2000’ler ve sonrasında internetin daha da yaygınlaşması ve toplumlar, uluslar nezdinde iyi ya da kötü amaçlar için hacking uygulamalarının ortaya çıkmasıyla siber dünyada savaşların arttığını gördük. Anonymous Hacker Simulator oyunu da bize bu dünyanın kapılarını hikaye akışı ve teknikleri ile ekranlarımıza taşımayı hedefliyor.

  Baştan söylememiz lazım, bu oyun gerçekten sabrı olan, kod yazma ya da teknik konulara merakı olup bu deneyimi yaşamak isteyenleri ve meraklı kişileri hedefliyor. Daha oyunun başlangıç aşamasında IP adresleri ve sızma yöntemleri gibi noktaları öğrenerek serüvene başlıyorsunuz. Bu konu, siber dünyaya ve onunla birlikte gelen yazılım ve donanım teknolojilerine alışkın olmayanlar için öğrenme aşaması zor bir deneyim olarak durabilir. Oyun bu noktada bize gerçekten faydalı bir anlatıcı – öğretici aşama ile başlıyor. Ufak tefek olaylarla sizi bu dünyaya ısındırıyor ve meraklandırıyor.

  Bir şeyler başardıkça daha fazla motive oluyor ve oyunda ilerlemek için gaza geliyorsunuz. Öğrenme eşiğini geçtikten sonra Nmap, Harvester, Airocrack, Hping, Burp gibi komutlarla çeşitlenen, yeni teknolojileri ve geliştirmeleri satın alabildiğiniz, elinizin altında çeşitlenen bir güç oluşturuyorsunuz.

  Oyun amaçsız değil elbette. Arkada dönen ana görevler ve yan görevler ile birlikte bazı şeylerin ortaya çıktığı, iyi ile kötü arasında tercihler yaparak tarafınızı belirlediğiniz bir akış mevcut. Hikaye odaklı olduğu için sizi konuya daha da çekmesi, gidişatın ne olduğu ve sizin nasıl kararlar verdiğiniz önem kazanıyor.

  İnternetin kontrolünü ele geçirmek, insanlara mailler atarak olumlu ya da olumsuz olayları ortaya çıkartmak, gürültü yapan komşularınızın müziğini kesmek için çeşitli görev serilerimiz mevcut. Vladimir Pootin ve Elan Mask gibi isimler oynadıkça dikkatinizi çekecek ve onlarla alakalı enteresan anlara şahitlik etmeniz de çok olası.

  Bütün bu olaylar temelde para kazandığınız ve toplumlar adına görevleri yaparak hedef manipülasyonu üzerinden ilerlediğiniz, gizli bir örgütün karanlık amaçlarını da ortaya çıkartabildiğiniz genişlikte. Kişisel gelişiminiz doğal olarak siber dünyanın yeraltında kendisine yer buluyor.

  Doğru şeyler yapabilmek, zamanla yarışmak, oyunun gidişatını doğrudan son sahnesine etki edebilecek bir kader bağı kurabilmek tamamen oyuncunun elinde aslında. Dinamik bir yapının olması bir anlamda tekrar oynanabilirliği de ekranlara getiriyor. İnternetin nimetlerinden faydalanmak, trollük yapmak, zaafları kullanmak tamamen size kalmış.

  Oyunun Türkçe olması da ayrı bir hoş nüans. Böylece oyunun teknik bilgi gerektiren kısımlarında da çok zorlanmadan okuyarak ilerleyebilir, önemli şeyleri öğrenerek devam edebiliyorsunuz. Tabii ki hatırlatmakta fayda var, bu sadece bir oyun. Gerçek dünyada hacking yapmanıza ya da olup bitenlere ışık tutacak bir realitesi yok. Eğlenmek ve sadece o havayı biraz olsun yaşatmayı hedefliyor. Ücretsiz olarak denemek için Prologue kısmını da indirip oynayabilirsiniz. Herkese bol hackingli günler dileriz!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN