Annenize sağlığını hediye edin

0

Her yılın mayıs ayında annelerimizi onurlandırmak ve anlamak için önemli bir gün kutluyoruz. Evet! Anneler Günü. Mayısın ikinci haftası kutladığımız bu önemli gün, tabiki annelerimizi onurlandırmak için yeterli değil. Ancak, yine de yüzlerini güldürmek için önemli bir gün olduğunu unutmamak gerekiyor. Anneler Günü hediyesi arayışındaysanız yazımız tam size göre.

Yıllardır süregelen Anneler Günü’nde mutfak eşyası alma klişesi artık ortadan kalktı diyebiliriz. Annelerimize daha fazla iş yapsınlar diye alacağımız hediyelerden ziyade onları mutlu edecek hediyeler bulabilmek için biraz yaratıcılık kullanmak yeterli. Bunun için size ufak bir önerimiz var. Ufak hediyelerle bile mutlu olabilen annelerimize sağlığını hediye etmekle işe başlayabilirsiniz.

Annenize bir hediye almak istiyor ancak ne alacağınız konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, ona sağlığını hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Peki bu ne demek? Günümüzde teknolojik ürünler sağlık konusunda önemli yardımcılarımız haline geldi. İlk bakışta sağlık için gibi durmayan ürünler bile aslında istendiği zaman sağlık dostu ürünler haline gelebiliyor.

Mayıs ayı baharın en güzel renklerini yaşadığımız, yazın önizlemesi olarak tanımlayabileceğimiz keyifli bir ay. Spora başlamak için de doğru zaman. Annenizi de spora ve sağlıklı yaşama teşvik ederek mayıs ayını güzelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Teknoloji, alacağınız hediyede de sizin yanınızda olacak.

Küçük ama etkili bileklikler

Sağlıklı yaşam için geliştirilmiş akıllı bileklikler kullanıcısını her koşulda takip ediyor. Annenizin sağlığını takip etmesi için ona alacağınız minik ve şık bir akıllı bileklik onu son derece mutlu edecektir. Annenizin teknolojik ürünlere yavaş yavaş alıştığını düşünürsek, bu bilekliğin ona oldukça ilgi çekici geleceğini söyleyebiliriz.

Uyku takibinden adım sayara kadar birçok özelliğe sahip akıllı bileklikler, her bütçeye uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Yetenekleri fiyatları ile doğru orantılı olarak artan cihazlar, temelde benzer özelliklere sahip. Bütçenizi çok zorlamadan alacağınız bir akıllı bileklikle annenize sağlığını hediye edebilirsiniz.

Akıllı bileklikler özellikle şarj konusunda kullanıcısının yüzünü güldürmesiyle öne çıkıyor. Bir kere şarj olduğunda çok uzun süre dayanabilen bileklikler, kullanıcısını şarj etme derdinden kurtarıyor. Ayrıca küçük bataryalı olmaları nedeniyle kısa sürede şarj olabilmeleriyle de öne çıkıyorlar.

Akıllı telefon ile entegre çalışan akıllı bilekliklerin topladığı tüm verilere telefon üzerinden ulaşmak mümkün. Bunun için annenizin bir akıllı telefonu olması gerekiyor. Belki de ilk olarak ona bir akıllı telefon hediye ederek işe başlamalısınız. Bunun için sizi yazının ilerleyen kısımlarına doğru alalım.

Hem ‘alo’ desin hem sağlık takip etsin

Teknolojik bir anneye sahip olabilirsiniz. Bu durumda akıllı bileklik onun için yeterli gelmeyecektir. Eminiz ona daha fazlası gerekiyor. Bunun için akıllı saatler, ikinci ürün olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı bilekliklerin yeteneklerine ek olarak akıllı telefon ile bağlantılı olarak birçok yeteneklerle donatılan akıllı saatler telefon görüşmeleri yapmak bile mümkün.

Hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin bir akıllı saat modeli bulunuyor. Bu modellerden birini tercih ederken boyutlarına dikkat etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Annenizin ince ve narin bileğine uygun bir akıllı saat bulmak için biraz fazla mesai harcamanız gerekebilir. Ancak, buna değer!

Akıllı saatler kalp atışını takip edebiliyor hatta kalp ritminde herhangi bir farklılık hissettiği zaman uyarı yapabiliyor.

Akıllı bilekliklerin bir adım ötesi olarak tanımlayabileceğimiz akıllı saatlerle annenize hem sağlığını hediye edebilir hem de teknoloji ile ilgili yeni bir adım atmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlar ile entegre çalışan akıllı saatlerin topladığı verileri de akıllı telefon üzerinden görmek mümkün. Bu doğrudan akıllı bileklik mantığı ile aynı.

Videolarla başlangıç yapmak için

İlk bakışta sanki sağlıkla alakası yokmuş gibi görünen akıllı saatler de aslında iyi birer sağlık yardımcısı olabilir. Bu telefonlara yüklenen birçok mobil uygulama bulunuyor. Hatta telefonların içinde yerleşik olarak gelen Sağlık uygulamaları da mevcut. Buradan da sağlık konusunda takipler yapmak mümkün. Tabi bütçe olarak akıllı telefonlar, akıllı saatler ve akıllı bilekliklerle aynı seviyede değil. Anneniz akıllı telefon aracılığıyla spor videoları izleyerek doğru teknikleri öğrenebilir ayrıca yeni egzersiz hareketleri öğrenebilir.

Annenize bir akıllı telefon hediye etmeniz ona sağlığının dışında yeni bir arkadaş hediye ettiğiniz anlamına gelecektir. Akıllı telefonu ile haberleri takip edebilen, sağlığını yakından izleyen ya da mobil oyunlar oynayan anneniz sayenizde tam bir teknoloji kurdu olabilir.

Satın alacağınız akıllı telefonda bütçe ve annenizin tercihleri önemli rol oynayacaktır. Bu konular üzerinde biraz daha fazla düşünmeli ve doğru bir satın alma tercihi yapmalısınız.

Daha büyük ekran daha fazla verim

Akıllı telefonun bir adım ötesine geçmek isteyebilirsiniz. Annenizin mevcut, kullanmaktan çok memnun olduğu bir akıllı telefonu olabilir. Spor yapmak için bir adım atmak isteyen annenize tablet hediye edebilirsiniz. Anneniz hem internet üzerinden hem de mobil uygulamalardan yayınlanan spor videoları ile yeni bir başlangıç yapabilir. İstediği içerikleri, istediği zaman izleyebileceği bir tablet annenizi son derece mutlu edecektir.

Sağlık konusunda bilgilenebileceği makaleleri okumak ayrıca videoları rahatça izleyebilmek için tablet ekranı gayet yeterli olur. Akıllı telefonun küçük ekranına kıyasla daha büyük bir kullanım alanı sunan tabletler aynı zamanda oyunların da çok daha zevkli oynanmasını sağlıyor.

Tabletler konusunda da çok fazla seçenek mevcut. Doğru tercihi yapmak için yine annenizin kriterlerini ve bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız. Ekran boyutları da farklılık gösteren tabletler için bunun da önemli bir kriter olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Akıllı telefonlardan daha uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz birçok tablet bulunuyor.

Birlikte öğrenmek ve öğretmek

İlk bakışta bir bilgisayarın sağlık ile ne alakası olabilir? Diyebilirsiniz. Ancak durum öyle değil. Çünkü tıpkı tabletler ve akıllı telefonlarda olduğu gibi bilgisayarlarda da sağlık ve spor ile ilgili içeriklere erişilebiliyor. Tek gereken internet bağlantısı. Anneniz kendine uygun bir bilgisayar ile istediği makalelere ulaşabilir, istediği videoları izleyebilir, yeni başlangıçlar için satın almalar yapabilir. Hatta ona bir bilgisayar verdiğinizde geri kalan her şeyi o kendi için satın alabilir.

Fiyat açısından en geniş yelpazeye sahip ürün grubu hiç kuşkusuz bilgisayarlar. Tabi annenize hediye edeceğiniz bilgisayarın bir oyun canavarı olmasına gerek yok. Günlük işleri yapabilecek yeteneklere sahip olması yeterli.

Bilgisayar satın alma konusu aslında diğer ürünlere göre biraz daha karmaşık. Annenizin işini görecek bilgisayarı en iyi siz bilirsiniz. Bu konuda biraz düşünüp doğru tercih yapmanız aslında oldukça kolay.

Cevap bırakın