Anneler Gününe Özel Teknolojik Hediye Önerileri

Her yılın Mayıs ayının ikinci pazar gününü bizler için tartışılmasız hayatımızın en önemli kutsal varlıkları olan annelerimizin gününü kutluyoruz. Peki annelerimizin bu özel gününde onlara hediye vermeden o gün geçer mi?

0

Bu yazımızda sizlere Anneler Günü için alabileceğiniz teknolojik ürünlerin neler olabileceğinde bahsedeceğiz. Aslında büyüklerimizin teknoloji ile araları bizler kadar iyi olmasa da onların hayatlarını kolaylaştıracak birçok teknolojik ürün de yok değil. Bu ürünlerden bazıları ilk başta akıllı telefonlar, akıllı saatler ve bileklikler, elektrikli mutfak aletleri, robot ve dikey süpürgeler diyebiliriz. Peki bu ürünler ne işe yarıyor?

Akıllı Telefonlar 

anneler günü

Eskiye oranla artık daha fazla mobil olan bizler cep telefonlarımızı sürekli yanımızda taşıyoruz. Ancak büyüklerimiz bizler kadar telefonla ilgili değiller. Son dönemlerde büyüklerimiz de sosyal medyada anılarını paylaşmaya, fotoğraflar çekerek anılarını ölümsüzleştirmeye, kendi yaşıtları ile görüntülü görüşmeler yaparak sosyalleşmeye başladılar. Haliyle akıllı telefonlara olan ihtiyaçları da hiç olmadığı kadar fazla. Bir de boş vakitlerinde gündelik oyunları da oynamak istediklerini düşündüğümüzde bu ihtiyaçları daha da artıyor. Eğer siz de annenize, ve diğer aile büyüklerinize bir akıllı telefon almak istiyorsanız şuanda tam zamanı diyebiliriz!

Akıllı saatler ve bileklikler

anneler günü

Aslında akıllı saatleri veya bileklikler daha çok saati takip etmek, bildirimleri kontrol etmek gibi işlevlerde kullanıyoruz. Annelerimiz ve diğer büyüklerimiz her zaman telefonlarını ortam içerisinde yanında taşımıyorlar Haliyle gelen aramaları, mesajları ve bildirimleri kaçırabiliyorlar. Acil bir durum olduğunda onlara ulaşmanın daha kolay olabilmesi için akıllı saatler ve bileklikler bu konuda büyük önem arz ediyorlar. Belki de bu teknolojik ürünleri kullanmak, verdiği spor odaklı (adım takibi, su içme uyarısı, oturma uyarısı vb.) bilgiler eşiğinde onları daha hareketli ve daha sağlıklı bir hayat için de yardımcı olabilir!

Elektrikli mutfak aletleri

anneler günü

Annelerimizin ellerinden o lezzetli yemeklerin tadını hiçbir zaman unutamayacağımızı herkes çok iyi biliyor. Ancak onlara yardımcı olacak mutfak aletlerini de unutmamak lazım. O lezzetlerin baş mimarı annelerimiz olsa da yardımcı araçlarının da neler olduğunu bilmek gerekiyor. Birçok farklı mutfak araç gereçleri de anneler günü hediyelerindeki en iyi seçeneklerden birisi olabilir. Bunlardan bazıları son dönemde popüler olan fritözler, su artıma sürahisi ve kahve makineleri olabilir. Özellikle fritözlerin hem yemek pişirirken ortaya çıkan kokuları neredeyse yok etmesi ve hızlı ve kolay kullanım sunması sebebiyle çok tercih ediliyorlar. Bu yüzden siz de bu popüler ürünlere bakabilirsiniz!

Robot ve dikey süpürgeler

anneler günü

Yine son dönemlerin en popüler teknolojik ürünlerinden ikisi; robot ve dikey süpürgeler. Annelerimiz temizlik yaparken hem çok yoruluyor hem de çok fazla vakit harcıyorlar. Haliyle onların rahatını sağlamak, işlerini kolaylaştırma da bizlere düşüyor. Robot süpürgeler, evinizi dip köşe temizlik hissiyatını henüz vermese de sizin ve annenizin yaptığı temizliğin üzerine evinizde temizlik yaptığında çıkan toz ve kire siz de inanamayacaksınız! Ayrıca haritalama yaparak evinizde hangi bölgelere girip girmeyeceği, hangi odalara paspas (modele göre değişiklik gösterebilir) yapıp yapmayacağına kadar karar verebiliyor ve telefonunuza kurduğunuz uygulamadan tüm bu emirleri kontrol edebiliyorsunuz! Bu da sizlere ve annenize yardımcı oluyor, vakitten tasarruf etmenizi sağlıyor.

anneler günü

Dikey süpürgeler ise klasik elektrikli süpürgelerin yerini kolayca alacak hatta aldı bile diyebiliriz. Hem kablo zahmetinden annenizi kurtaracak, hem daha esnek hareket ederek temizliğin getireceği yorgunluğu da azaltacak. Birçok farklı modları (halı, koltuk, sert yüzey, yumuşak yüzey) sayesinde kolay kullanım sağlayan bu dikey süpürgeler modeline göre değişiklik gösterse de tek bir şarj ile tüm evi rahat bir şekilde temizleyebilecek şekilde tasarlanmış. Eğer sizin annenizde bir temizlik gurusuysa anneler günü için seçilecek hediyelerden en iyisi bile olabilir!

Cevap bırakın