Anneler Günü’nde yapılacak teknolojik aktiviteler

0

Anneler gününün yaklaşmasıyla pek çok insanı tatlı bir telaş sardı. Her ne kadar bir çiçek ya da bir arama bile annelerimizi mutlu etmek için yeterli olsa da hediye ve aktivite arayışı başladı. Biz de bu sayımızı bu özel güne adayarak, annenizle yapabileceğiniz bazı teknolojik aktiviteleri yazdık. 

  1. Annenize teknolojiyi kullanmayı öğretin

Teknoloji kullanımı gençler arasında oldukça yaygın. Bugün henüz okula başlamamış çocuklar bile akıllı telefonları tabletleri rahatça kullanabiliyor. Ancak bu her yetişkin için geçerli olmayabiliyor. Eğer sizin anneniz teknoloji konusunda zorlanan insanlar kategorisindeyse bu sorunu çözmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle görüntülü arama, sosyal medyada fotoğraflarınızı görüntüleme ve WhatsApp’tan mesaj atma gibi temel şeylerle iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. 

  1. Beraber film ya da dizi izleyin

Her ne kadar yaza merhaba demiş olsak da havalar dengesiz olabiliyor. Bu ya da başka bir nedenden dolayı eve kapanmanız gerekiyorsa annenizle beraber film ya da dizi izleyebilirsiniz. Özellikle de alıştığı kategorilerin dışına çıkmak ve farklı türlerde yapımlar izlemek, annenize yeni bir hobi kazanması konusunda yardımcı bile olabilir. 

  1. Alışverişi ayağına getirin

Özellikle yaşlı ebeveynlere sahip insanların annelerine yardımcı olabileceği bir diğer konu da alışveriş. Annenizle beraber internetten alışveriş yapabilir ve evden çıkmasına gerek olmadan ihtiyacı olan ya da istediği şeyleri satın almasını sağlayabilirsiniz. Tıpkı birinci maddemizdeki gibi bunu da ona öğreterek ilerleyen zamanlarda size ihtiyaç duymadan bunu yapabilmesini sağlayabilirsiniz. 

  1. Oyun oynamanın tadını çıkarın 

Pek çoğumuzun annesinin telefonunda Candy Crush ve benzeri bir oyun yüklüdür. Ancak Google Play Store ve App Store’da buna ek olarak yüz binlerce oyun var. Bunlardan bazıları ise arkadaşlarınızla sevdiklerinizle birlikte oynayabileceğiniz yapımlar. Bu tip oyunları kullanarak anneler gününde ailenizle güzel ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Cevap bırakın