Anneler Günü için Akıllı Saat önerileri

0

Anneler Günü yaklaşıyor. Bu özel günde endinize, annenize veya yakın çevrenizdeki annelere hediye almayı düşünüyorsanız, işlev ve mutluluk garantili akıllı saatleri seçeneklerin ilk sırasını koyabilirsiniz.

Şık, hafif ve zarif olmalarının yanı sıra, konfor ve sağlığı  da hizmet eden akıllı saatlerin anneler ile temel bir benzerliği var.

Akıllı saatler tıpkı anneler gibi kontrolü seviyor ve varlığını her daim hissettiriyor.

Tıpkı anneler gibi pilleri de kolay bitmiyor. Dersini çalış diyen anne gibi hareket etmeye teşvik ediyor, ateşinizi ölçmek için elini alnınızdan eksik etmeyen anne gibi nabzınızı da ölçüyor. Uyku saati geldiğinde hadi bakalım hatırlatması da yapıyor. Her annenin kendisini kollayan böyle bir teknolojiye ihtiyacı var.

 

Akıllı saat özellikleri

Akıllı saatlerde seçenek çok, temel olarak işlevleri benzeri olmasına bazı ek özellikler ile diğerlerinden ayrışıyorlar. En basit haliyle bir akıllı saatin özellikleri aşağıdaki gibi.

Akıllı saatler adımlarınızı ölçer ve daha fazla adım atmak konusunda sizi motive eder.

Akıllı saatler bileğinizdeki spor salonları gibidir. Doğru uygulama ve senkronizasyonla sağlığınız için daha fazla hareket etmeniz konusunda uyarıda bulunurlar. Uzun süreli hareketsizlik durumunda kalp ritminizi dengelemek için bileğinize gelen bu minik titreşimlere alıştıkça sağlığınızı düşünen bir teknoloji kullandığınız için kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Akıllı saatler telefon senkronizasyonu ile aramalarınıza ve mesajlarınıza ulaşmanızı mümkün kılarlar.

Bu özellik esasen çok basit görünebilir, öte yandan annelerin telefonunun genellikle sessizde tutulduğunu düşünürseniz ne kadar fonksiyonel bir özellik olduğunu tahmin edebilirsiniz. Senkronizasyon, akıllı saat ve telefon arasında bir bağ kurar. Akıllı saatiniz vasıtasıyla önemli mesaj ve aramalarınızı gözden kaçırmazsınız.

Akıllı saatler kalori takibini kolaylaştırırlar.

Akıllı saatleri senkronize edebileceğiniz onlarca uygulama var. Bunlar bazen tıpkı bir yaşam koçu gibi motive eden ve yönlendiren, bazen ise yediklerinizi kayıt edip bir diyetisyen gibi öneriler veren uygulamalar olabiliyor. Uygulama konusunda seçenek bol, dilediğinizi seçip forma girmeye başlayabilirsiniz. Yeter ki kullandığınız akıllı saat, bu tür uygulamalarla uyumlu olsun ve sağlık değerlerinizi tutabilecek kapasitede geliştirmelere yer versin.

 

Anneler Günü için Akıllı Saat önerileri

 

Akıllı saatler ile uyku takibi yapmak çok basittir.

Akıllı saatler sağlığınız ile ilgili topladığı veriyi uyku düzeninizi sağlamanız konusunda da faydaya dönüştürür. Kaç saat uyuduğunuzu, derin uyku – hafif uyku zamanlarınızı akıllı saatiniz üzerinden öğrenebilirsiniz. Bazı akıllı saatlerin entegre olduğu mobil uygulamalar uyumanızı kolaylaştıracak ek modülleri de kullanıma sunar. Ses odaklı bu ek özellikler, uyumakta zorlanan kişiler için de idealdir.

Akıllı saatler ile özel günlerinizi takip edebilirsiniz.

Biz kadınların takip etmek zorunda olduğu ne çok şey var. Bunlardan biri de özel günlerimiz. Malum regl dönemi, kadınların en sık duygu değişimi yaşadığı dönemlerden biridir. Bu dönemde ihtiyaçlarımız farklılaşır. Kendimizi bazen sinirli, bazen yorgun ve mutsuz hissedebiliriz. Bu dönem sağlığımız için kayıt altına almak durumunda kaldığımız özel bir dönemdir. Yumurtlama dönemlerimizi de keza aynı şekilde hesaplarız. Tüm bunları telefonumuzun ajandasına veya not defterlerine yazmak karmaşaya ve kontrol zorluğuna sebep olabilir. Akıllı saatler sizin için bu kadın sağlığının olmazsa olmaz takvimini de kayıt altına alarak işinizi kolaylaştırır.

Ben şimdiye dek pek çok akıllı saati test ettim ve kullandım. Üç aydır Fitbit Versa akıllı saatimi kolumdan şarj etmenin dışında neredeyse hiç çıkarmıyorum.

Şimdiye dek kullandığım akıllı saatleri ve akıllı bilekleri sizin için derledim.

Anneler için Akıllı Saat – Akıllı Bileklik önerileri;

Aşağıda şimdiye dek kullandığım ve yukarıda saydığım özellikleri taşıyan akıllı saatleri ve akıllı bileklikleri bulabilirsiniz.

XIAOMI Mi Band 

Apple Spor Band Akıllı Saat

SAMSUNG Galaxy Watch Active 2 Akıllı Saat

Honor Band 5

HUAWEI Band 4

FITBIT Alta

HUAWEI B3 Pro Akıllı Bileklik

FITBIT Versa

 

Annelerin en az yaptığı şey kendilerini ve bireysel ihtiyaçlarını hatırlamakla ilgili.

Ev, çocuklar, ek sorumluluklar derken bireysel ihtiyaçlarına ayıracak zamanı bulamıyorlar. Daha planlı ve programlı olmak, bu ihtiyaçları hatırlatmak noktasında ise akıllı saatlerin tüm annelere çok faydalı olacağını düşünüyorum. Akıllı saatler tüm annelerin en yakın teknolojik dostu olabilir. Yeter ki doğru seçilsin, doğru uygulamalar ile eşleştirilsin ve yönlendirmeleri atlanmadan gerçekleştirilebilsin.

Başta kendi anem olmak üzere tüm annelerin, anne adaylarının bu özel gününü kutluyorum.

 

Kadınlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Ürünler ile yakınlaşmaya ne dersiniz?

Zamana ayak uyduran, geleceğe yön veren teknolojik kadınlar hayat sizinle güzel. Aşağıdaki yazımda hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik ürünleri derlemiştim.

 

Kadınlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Ürünler

 

 

 

Cevap bırakın