Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınAnne olmaya hazır mısınız?

  Anne olmaya hazır mısınız?

  Yepyeni bir macera, yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Çok uzun süredir tekmeleriyle sizi heyecanlandıran bebeğinizin artık gerçek hayatla tanışma zamanı geldi. Siz de bir an önce bebeğinizi kollarınızın arasına almak için sabırsızlanıyorsunuz. Anneye mi benzeyecek yoksa babaya mı soruları aklınızı çelmeye başladı. Odasını hazırladınız, minik kıyafetlerini o küçük dolabına yerleştirdiniz. Şimdi sıra bebeğinizin ihtiyacı olan diğer ürünlere geldi. Siz bebeğinizin nasıl olacağıyla ilgili hayaller kurarken, biz de ihtiyacınız olacak diğer ürünleri sizler için sıraladık.

  iStock_000029462028_Small

  Arabam şekil, önümden çekil!
  Dokuz aylık maceranın artık sonuna geldiniz. Şimdi sıra bebeğinizi kucağınıza almaya geldi. Ancak öncesinde mutlaka almanız gereken bazı ürünler var. Bunların başında bebek arabası geliyor. Bebek arabası, sadece bebeklik zamanında değil, belli bir yaşa gelene kadar kullanabileceğiniz bir ürün. Onun için çok fonksiyonlu olanlardan seçebilirsiniz. Bu sayede bebeklik zamanında sizin yönünüze bakabilir, biraz daha büyüdüğünde ise sürüş yönüne bakarak etrafta olan biteni izleyebilir.

  Uyurken bile bebeğinizi dinleyin
  Bebek sahibi olmaya hazırlanan ebeveynlerin edinmesi gereken başlıca ürünlerden biri de bebek telsizi. Çünkü bebeğiniz uyuduktan sonra, o eski günlerdeki gibi kendinize ayırabildiğiniz zamanınız oluyor. Film izleyebilir, internette gezinebilir ya da oyun konsolunuzda sevdiğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Bu zaman içerisinde yerinizden kalkıp devamlı bebeğinizi kontrol etmek istemezsiniz. 2 telsiz olarak satılan bu ürünün birini bebeğiniz uyuduğu zaman yanına koyuyorsunuz, diğerini de kendi yanınıza alıyorsunuz. Böylelikle bebeğiniz uyurken, onu sürekli kontrol etmek ihtiyacı hissetmiyor, kendinize de vakit ayırabiliyorsunuz.

  Bıcı bıcı zamanı geldi
  Yine en gerekli ürünlerden biri de bebek banyosu. Bebekler çok küçük olarak dünyaya geldikleri için bazı ebeveynler onu düşürme korkusu yaşayabilirler. Banyonun da kaygan bir zemin olduğunu hesaba katarsanız, bebeğinizi daha kolay yıkayabilmeniz için bir bebek banyosu almanız önemli. Bunun yanında bir banyo termometresi de alarak, banyonuzu bebeğinizin üşütmeyeceği ısı seviyesine getirebilirsiniz. Bebeklerin cildinin hassas olduğunu da unutmayın. Onların cildine zarar vermemek için özel bebek süngerlerinden bir adet edinebilirsiniz. İkinci bir konuda bebeklerin her zaman çok hareketli olması sebebiyle banyoda gözüne şampuan kaçması durumunu ortadan kaldırabiliyor olmanız. Bunun için bebeklere özel banyo siperi satın alabilirsiniz.

  Şimdi de beslenme zamanı…
  Uykudan yeni kalkıldı, banyo alındı ve sırada beslenme saati var. Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi, gelecekteki yaşamında hastalıklara ve mikroplara karşı daha sağlam durabilmesi için önemli. Yeni doğan bebeğiniz için öncelikle bir biberon edinebilirsiniz. 6 ay kadar bir süre anne sütü ile besleneceği için ilk başta biberon yeterli olacaktır. Ancak sonrası için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Örneğin mamasını hazırlarken, mama ısıtıcıları ya da mama ısı ölçerleri tercih edebilirsiniz. Mama sandalyesi satın alarak, bebeğinizin önüne koyduğu oyuncaklarla oynayarak yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Tabi üzerine dökmemesi açısından bir, hatta birden fazla mama önlüğü edinmeniz şart. Bebeklerin etraftaki her şeye karşı hassasiyeti olduğunu da unutmayın. Bunun için bir sterilizatör satın alarak her zaman çocuğunuzu mikroplara karşı koruyabilirsiniz.

  Herkesin koltuğu kendine!
  Tüm bu alışverişi tamamladıktan sonra sıra oto koltuğuna geldi. Bebeğinizin dışarıda daha eğlenceli bir yolculuk yapması için oto koltuğu satın alabilirsiniz. Bebeklik aylarında sadece yatırarak kullanabileceğiniz oto koltukları ilerleyen zamanlarda da kullanmanız için daha dikey pozisyona getirilebiliyor. Eğer kalabalık bir aileyseniz, bebeğinizi çoğu zaman götürmeniz gereken akrabalarınız olacak ve bu durumu kolaylaştırmak için bebeğinize oto koltuğu satın alabilirsiniz.

  Bebeğinize kavuşmadan önceki alışveriş listeniz için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN