İmdadınıza Koşacak Anne Bebek Ürünleri

0

İmdadınıza koşacak anne bebek ürünleri önerilerine yer verdiğim yazımda bolca fikir var.

Hazırsanız acil ihtiyaç listemize başlayalım.

Yeni bebek haberi her aileyi heyecanlandırır ve gülümseten bir süreci başlatır. Cinsiyeti, konacak ismin belirlenmesi, kime benzeyeceğine dair tahminler derken doğum tarihi için geri sayım ile birlikte alışveriş telaşı başlar.

Bu yazımda hem anne – babalar hem de tüm aile bireylerinin yenidoğan bebek alışverişlerinde rehberlik edecek ve fikir verecek ürünlere yer verdim.

 

İmdadınıza Koşacak Anne Bebek Ürünleri

Yenidoğan alışverişi genellikle bebek daha doğmadan, ismi konmadan ve hatta cinsiyeti belli olmadan başlar. Bebek pusetini, biberonunu, emziğini, kıyafetlerini ve oyuncaklarını seçmek daha kolay bir iştir. Diğer yandan bebeğinizi sağlıklı ve daha kontrollü büyütmenizi sağlayacak ürün ve cihazları seçmek vakit alabilir.

Bebeğinizin oda ısısını ve nemini dört mevsim kontrol edebileceğiniz nebulizatörler, yanında olamadığınız anlarda hareketlerini takip edebileceğiniz görüntülü bebek telsizleri, ev bakterilerini dezenfekte eden sterilzatörler alışveriş listenizin olmazsa olmazlarının en başında gelmelidir.

 

Yenidoğan Acil İhtiyaç Listesi

Hazırsanız acil ihtiyaç listemize başlayalım.

 

Bebeğinizin oda ısısını ve nem oranını kontrolünüz altına alın.

Bebeklerin sağlıklı büyüyebilmesi için taze bir havada uyumaları temel gerekliliktir.

Bebeğinizin bulunacağı odanın ısısı, derecesi ve nemi belirli bir ısıda ve seviyede tutulması gereken değerlerdir.

Hava nemlendirici ve hava temizleyiciler, kapalı mekanlarda hava sirkülasyonu yaratarak odanın içerisindeki havayı temizlemeye ve ortamın nem miktarını belirli bir seviyede dengede tutmayı sağlayan elektronik aletlerdir.

Piyasada çeşitli markalara ait, birbirinden farklı özellikleri bulunan onlarca hava nemlendirme cihazları bulunur. Cihazların nemlendirme dışındaki ek özellikleri oldukça çeşitli olduğu için fiyat aralığı da genişler. Hava nemlendirici ve hava temizleyici seçiminizde rehberlik edecek yazımı aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kış Hastalıklarına Karşı Etkili Çözüm: Hava Nemlendirme Cihazları

 

 

Bebeğinizi Mikroplardan Uzak Tutun

Bebeğinizin sağlıklı büyüyebilmesi için alışveriş listenizin olmazsa olmazlarından biri de sterilizatörlerdir. Ev bakterilerinin dezenfeksiyonunu sağlayan bu ürünler, bebeğinizi mikroplara karşı korur ve bebeğinizin, yiyecek-içecek kaplarını sterilize eder.

Nerede olursanız olun, bebeğinizin uyandığından haberdar olabilirsiniz.

Bebeğinizin her hareketini gözlemleyin

Yenidoğan bebeğinizin ilk aylarında ihtiyaç duyacağınız cihazlardan biri de bebek telsizleridir. Bebek telsizleri bebeğiniz uyuduğunda aklınız onda kalmadan farklı odalara gidebilmenizi, ilerleyen zamanlarda yataklarınızı ayırdığınızda ise gece ağlamalarını duyabileceğiniz olmazsa olmaz bir elektronik alettir.

İki telsiz halinde satılan bu ürünün birini bebeğinizin odasına koyar, diğer telsizi ise bulunduğunuz yere taşıyabilirsiniz. Bebek telsizleri ile bebeğin odasındaki tüm sesler doğrudan size ulaşır. Böylece nerede olursanız olun, bebeğinizin uyandığından haberdar olabilirsiniz.

Bebeğiniz emeklemeye veya yürümeye, başladığında ise güvenlik önlemlerini artırmanız gerekir.

Bunlar başlıca;

  • Güvenlik kapı stoperleri,
  • Çekmece kilitleri,
  • Uzun dolap kilitleri,
  • Masa köşe koruyucular,
  • Parmak koruyucular,
  • Buzdolabı kilidi,
  • Prizler için olmazsa olmaz topuzlu kilit emniyetleri

olarak sayılabilir.

MediaMarkt’ta Anne Bebek Ürünleri alışverişi yaparken ihiyaç duyacağınız tüm ürünleri ister mağazadan, ister ise web sitesinden avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın