Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaAnket oluşturmayı mümkün kılan Twitter Polls duyuruldu

  Anket oluşturmayı mümkün kılan Twitter Polls duyuruldu

  Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

  Kısa süre içinde herkes Twitter’da anket oluşturabilecek! Bir kaç dokunuşla da insanlar önemsedikleri tüm konularda öneride ve fikir alışverişinde bulunabilecek. İşte detaylar…

  Maçı kimin kazanacağı konusunda tahminde bulunurken veya insanların en çok önem verdikleri seçimleri konuşurken olduğu gibi, herhangi bir konu hakkında kamuoyunun ne düşündüğünü öğrenmek istiyorsanız, sorularınızın cevaplarını Twitter’da bulabilmeniz mümkün. Anket oluşturacaklar veya halihazırda anketçi olanlar için Twitter’daki devasa kitlenin fikirlerini öğrenmek ve insanların tam olarak ne düşündüğünü öğrenebilmek için Twitter Polls adında yeni bir özelliğin duyurusu gerçekleştirildi.

  Mikro blog platformu Twitter, yeni anket özelliği ile birlikte çok daha geniş kitlelerin katılabileceği oldukça ilginç bir kamuoyu araştırması yapısına merhaba diyor. Söz konusu özelliğin tam olarak ne zaman geleceği açıklanmasa da ‘kısa süre içinde’ kullanıma sunulması bekleniyor.

  1445436855_Anket_olu__turmaKonuyla ilgili olarak Twitter tarafından resmi blog sayfasında gerçekleştirilen paylaşım ise şöyle:

  “Önceden anketlere katılabilmek için birkaç yol sunuyorduk— soruları Tweet ederek cevapları takip etmek, hashtag oylarının çetelesini tutmak veya takipçilerden oy olarak sayılmak üzere Tweet’leri favorileme veya Retweet etme ricasında bulunmak gibi metotlar bulunmaktaydı. Artık oluşturma kutusundan, iki seçenekli ve istediğiniz şekilde oluşturulacak anketinizi yapabileceksiniz ve anket 24 saat boyunca ulaşılabilir olacak. Herhangi bir anketi oylayabilirsiniz. Oylarınız herkesle paylaşılmayacak. Anket kapandığında oy veren herkese sonuçlara artık ulaşabileceklerini bildirmek amacıyla bildirim göndereceğiz.

  Önümüzdeki birkaç günde bu yeni özelliğimiz Ios, Android ve masaüstü bilgisayarlarda twitter.com’dan ulaşılabilir olacak. Oluşturma kutusunda üst kısımda anket ikonunu gördüğünüz zaman özelliğe bir göz atın ve kendi anketinizi oluşturun!”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN