Angry Birds filmi 150 milyon dolar hasılatı geride bıraktı

0

angry-birds-movie

Angry Birds Movie (Türkiye’de vizyonda sadece Angry Birds olarak) ABD’de ilk haftasında 39 milyon dolar hasılat elde etti. Küresel hasıların ise 150 milyon seviyesinde olduğu ifade edildi. İşte bu sürpriz başarıya ilişkin detaylar…

Tüm zamanların en çok oynanan mobil oyun serilerinden Angry Birds’ün animasyon filmi de yoğun ilgi ile karşılandı. Angry Birds Movie, Sony tarafından gerçekleştirilen tahminlere göre tüm dünyada, ilk haftasında 150 milyon dolar hasılatı geride bıraktı bile.

Film, ABD’deki ilk haftasında Captain America: Civil War’ı da geride bırakıp 39 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkede en çok izlenen vizyon filmi konumunda yer alan Angry Birds Movie adına beklentiler bir hayli yüksek.

maxresdefault

Şimdiden katladı

Finlandiyalı oyun geliştiricisi Rovio’nun en popüler oyunu Angry Birds, uzun yıllar boyunca büyük başarılar elde etmiş, 2014’te ise düşen karlılığın ardından CEO değişikliği, çalışanların büyük kısmının işine son verme gibi gelişmeler yaşanmıştı. Rovio’nun yeni hamlesi ise sinema sektörüne dair gerçekleşti. 73 milyon dolar maliyetle hazırlanan animasyon filmi daha şimdiden kara geçti.

Sıradaki hamle ne?

Rovio, bu yükseliş ve elde edilen gelirleri ne yönde değerlendirecek şimdiden merak konusu. Yeni mobil oyunlar, sanal gerçeklik alanında çalışmalar ve belki de başka sinema yapımları gelebilir. Sinirli kuşlara ilişkin gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın