Angry Birds Evolution yayınlandı

0

Angry Birds, şüphesiz tüm zamanların en çok tanınan, adından en çok söz ettiren mobil oyunlarından biri. Güçlü serinin arkasındaki şirket Rovio’ya milyarlarca dolar kazandıran yapımların yeni halkası ‘Angry Birds Evolution’ yayınlandı. Mobil dünya, bu kez her zamankinden daha farklı bir Angry Birds deneyimi ile karşı karşıya…

Daha çok çocukların oynadığı önceki Angry Birds oyunlarından farklı olarak Evolution, yoğun olarak yetişkinleri hedef alıyor. Sıra tabanlı RPG türünde gelen yapım, yeni bir oynanış yapısı vaat ediyor. Kuşların geliştirilmesi ve Kuş Adası’ndaki şeytani Bacon’a karşı mücadelesi konu ediniyor. Ayrıca bol miktarda yumurta hırsızı yaban domuzu da var.

Oyunda düşmanlarınızı önceki Angry Birds’teki gibi kuşlarınızı geri çekip bırakarak yok etmeye çalışıyorsunuz. Haftalık etkinlikler ve ödüllerin de geleceği kaydediliyor. Ayrıca oyunda tek oyunculu ve çok oyunculu modlar bulunuyor. Klan kurarak ilerlemek mümkün oluyor.

Angry Birds Evolution, iOS ve Android için yayınlanmış durumda. Ücretsiz olarak indirilebiliyor, öte yandan aylık üyeliklerde bir dizi ‘ilerlemeyi hızlandırıcı’ öğe ile karşı karşıya kalınıyor. Avantajları her ne kadar çok olsa da Angry Birds’in bunun için talep ettiği rakam bir hayli iddialı görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın