Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAngry Birds 2, ilk haftasında 20 milyon kez indirildi!

  Angry Birds 2, ilk haftasında 20 milyon kez indirildi!

  angry-birds2

  Angry Birds serisinin en yeni oyunu ‘Angry Birds 2’ için sansasyonel bir bilgi daha resmi olarak paylaşıldı. Oyunun geliştiricisi Rovio, yayınlandığı andan sonraki ilk 12 saatinin sonunda 1 milyon cihaza indirildiğini açıkladığı Angry Birds 2’nin ilk haftasında ise 20 milyon kez indirildiğini gösterişli bir şekilde ilan etti.

  Mobil oyun geliştiricisinin başarısı oldukça ilginç noktalara gidiyor. 7 günde 20 milyon indirilme rakamına ulaşan Angry Birds 2, aynı zamanda 100’ü aşkın ülkede de hem iOS hem de Android platformlarında en çok indirilen oyun konumunda yer alıyor. Fenomen oyun ilk 3 gününde de 10 milyon cihaza indirilmişti.

  Dünya çapındaki bu göstergelerin devamında Angry Birds 2’nin nasıl bir performans çizeceği merak konusu. Örneğin; ‘100 milyonluk indirilme rakamına ulaşılabilir mi’ gibi sorular merakla yanıt beklemeye başladı bile.

  angry-birds2

  Oyunun geliştirilmesi ve test aşamalarında en önemli rolü üstlenen isimlerden Kreatif Yönetmen Patrick Liu, ilk oyunda şu anki rakamlara ulaşmak için aylarca beklendiğini, çok hızlı bir büyüme kaydedildiğini ve bunun için tüm hayranlara teşekkür ettiğini söyledi. Mobil oyunu, iOS ve Android cihazlarınıza indirerek göz atabilir ya da uzun süre onunla vakit geçirebilirsiniz.

  Angry Birds 2’yi iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

  Angry Birds 2’yi Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

  Angry Birds serisine aşina olanların ya da bir kez dahi oynamış kimselerin pek de yabancılık çekmeyeceği bir deneyim vaat ediyor serinin en son oyunu. Ancak Angry Birds 2; gerek yüksek düzeydeki bilinirliği gerekse aldığı övgüler neticesinde geniş kitleleri peşinden sürüklemeye devam ediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN