Android’in yaratıcısının dokunuşlarıyla üretilen telefon: Essential

0

Android işletim sisteminin yaratıcılarından Andy Rubin’in de aralarında bulunduğu bir ekip tarafından yeni bir akıllı telefon geliştirildi. Essential Phone adıyla duyurulan cihaz, modüler özellikleri ile dikkat çekiyor. İlginç detay ise Android işletim sistemine sahip olmaması…

Samsung Galaxy S8’deki gibi uçtan uca ekran tasarımıyla gelen akıllı telefon, yüksek ekran-gövde oranıyla zarif bir görünüm vaat ediyor. Ekranıyla ön kamerasını adeta entegre halde sunan cihazın üzerinde ise herhangi bir logo, yazı bulunmuyor. Öte yandan cihazın oldukça sağlam olduğu belirtiliyor.

Donanım tarafında ise yılın öne çıkan çipseti Qualcomm Snapdragon 835 ile gelen Essential, işlemcisinin yanı sıra 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunacak. Cihazda manyetik bir aksesuar portu bulunurken, bu da 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağı anlamına geliyor. 8 MP ön kamerası ve 13 MP çift arka kamerasının yanı sıra akıllı telefonun 4K video kaydına imkan tanıyacağı kaydediliyor. Modüler özellikleri ise fark yaratacak cinsten…

Cihazın üzerine 360 derece video kaydı gerçekleştirebilen kamera takılabiliyor. Ayrıca metal pogo pinleri de Essential’la birlikte kullanılabilecek.

Yazılım tarafında ise Essential, Android’i sunmuyor, Ambient OS adlı bir işletim sistemi yazılımı ile birlikte geliyor.

Satışlarına ksıa süre içinde başlanacağı belirtilen cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın