Material You yakında daha fazla cihaza geliyor!

0

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde Android 13 için ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Ancak geçen yılın son periyodunda piyasaya çıkan Android 12 işletim sistemi, henüz daha çok fazla cihaza dağıtılmış değil. Telefon üreticileri, Android 12’yi dağıtmak için sıraya girdi. Bu yılın ilk yarısında pek çok telefonun yeni işletim sistemini kullanmaya hak kazanacağı tahmin ediliyor.

Android 12 ile hayatımıza giren ilgi çekici yeniliklerden bir tanesi de Material You tabanlı dinamik renk desteği oldu. Google’ın geliştirdiği kendine özgü tasarım dili, şu anda yalnızca Pixel telefonlarda kullanılabiliyor. Yani Android 12’ye sahip olsanız bile başka bir telefondan bu tasarıma ulaşmanız şimdilik mümkün görünmüyor. Fakat Google, bu durumu yakın zaman içerisinde çözmeyi planlıyor.

Android 12 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar!

Android 12 Material You tasarımını alacak markalar

Google, Android 12 dinamik renk temasını, yani Material You tasarım dilini yakında daha fazla cihaza sunacağını açıkladı. Pixel serisi dışındaki markalar da bu tasarımı kullanmaya başlayabilecek. Peki ya hangi markalar, Material You temasını kullanıcılarına sunacak? İşte o markalar…

  1. Samsung
  2. OnePlus
  3. Oppo
  4. Vivo
  5. Realme
  6. Xiaomi
  7. Techno

Google, yukarıdaki şirketlerin yanı sıra diğer telefon üreticilerinin de yakında dinamik renk temasını kullanmaya hak kazanacağını doğruladı. Birkaç ay içerisinde yukarıdaki markalar, Pixel’den sonra Material You temasına ulaşan ilk firmalar olacak. Sonrasında ise başka markalar, onları takip edecek.

Material You nedir?

Android 12 ile Material You’yu tanıtan Google, yeni tasarım dilini şu cümleler ile tanımladı: “Android deneyimi, kullanıcılarımız için her zamankinden daha akıcı ve kişisel bir hal aldı. Muhteşem yeni tasarım, daha dinamik bir dokunuş, ipeksi pürüzsüzlükte kaydırma ve geniş bir düzen gibi deneyimlere hayat verdi. Ancak gösterinin yıldızı dinamik renk oldu. En sevdiğiniz duvar kadığını seçin ve tüm telefon deneyimi, ana ekranınızdan en sevdiğiniz uygulamalardan bazılarına kadar sizi daha iyi ifade etmek için dönüşmeye başlasın.”

Cevap bırakın