Android’den iPhone’a kolayca geçin

Move to iOS uygulaması Android'den iOS'a sancısız geçiş sağlıyor

0

Windows ve Blackberry’nin hayatımızdan çıkmasından sonra akıllı telefon denildiğinde artık önümüzde Apple’ın iOS ve Google’ın Android platformu olmak üzere iki seçenek kaldı. Birçok insan uzun süredir kullandığı platformu sürdürmeyi tercih etse de bazen diğer platformu da denemek istiyor ve iPhone’dan Android cihazlara ya da Android cihazlardan iPhone’a geçebiliyor. Ancak bu geçişi yapmak isteyenlerin en çok korktukları şeylerden birisi eski telefonundaki verilerini tamamen yeni platforma aktarmak. Eskiden insanların gözünü korkutan bu durum artık çok da zor bir iş değil. Şimdi Android platformundan iOS platformuna dolayısıyla iPhone’a nasıl kolayca geçebileceğinizi kısaca aktaracağız.

Move to iOS uygulaması

Apple, Android kullanıcılarının iOS platformuna geçişlerini kolaylaştırmak için özel bir ücretsiz Android uygulaması geliştirmiş. Bu uygulamayı kullanarak Android telefonunuzdaki verileri birkaç adımda kolayca aktarabiliyorsunuz. Yok ben bununla uğraşamam derseniz bir diğer seçenek bulunduğunuz yerde bir Apple Store varsa buraya uğramak. Sizin adınıza bu işlemi gerçekleştiriyorlar.

Move to iOS uygulamasına gelirsek, uygulamayla Android telefonunuzda bulunan Kişiler, Mesaj Geçmişi, Fotoğraflar ve Videolar, Web yer imleri, e-posta hesapları, takvim ve ücretsiz uygulamaları taşıyabiliyorsunuz. Ücretsiz olan ve hem Google Play hem de iTunes’da bulunan uygulamalar otomatik olarak taşınabiliyor. Ancak bu uygulamalarda bulunan veriler konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün değil, uygulamaya göre bu değişebiliyor.

Taşıma işlemi için ilk olarak https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&gl=TR adresine giderek uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. iPhone’unuzu başlattıktan sonra kuruluma devam ediyor ve Uygulamalar ve Veriler kısmına geldiğinizde Verileri Android’den taşı seçeneğini seçiyorsunuz. Android’de Move to iOS uygulamasını çalıştırıyorsunuz ve ekranda gelen yönergeleri takip ediyorsunuz. Her iki cihazı eşleştirdikten sonra taşımak istediğiniz verileri seçiyorsunuz. iPhone ve Android cihaz arasında kurulan kablosuz bağlantı sayesinde Androi’deki veriler yeni iPhone’unuza taşınıyor. Ancak Android’de çok fazla veriniz varsa ve tüm verilerin taşınmasını seçtiyseniz bu işlem biraz zaman alabiliyor.  Verilerin aktarımı tamamlandıktan sonra ekranda transfer tamamlandı mesajı çıkıyor. Artık iPhone’nun kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Verileri taşımak için ayrı bir bilgisayara ya da başka bir yere veri aktarmaya gerek kalmıyor ve kullanımı oldukça basit. Gmail hesapları dahil olmak üzere tüm hesaplar aktarılıyor. Bu yüzden Android’den iOS’a geçişi dert etmenize gerek yok kısacası. Bir sonraki yazımızda iOS’tan Android’e kolayca nasıl geçebileceğinizi anlatacağız.

 

Cevap bırakın