Android’deki Fotoğraflar uygulaması 1 milyar indirilme sayısına ulaştı

0

Mobil uygulamaların cihazlara indirilme rakamlarına dair çarpıcı bir veri daha kamuoyuyla paylaşıldı. Google’ın Android uygulama mağazası Play Store’daki Fotoğraflar uygulamasının dünya genelinde 1 milyar cihaza yüklenmiş olduğu duyuruldu.

Bu önemli kilometre taşı, uygulamanın popülaritesine dair yeni göstergeler arasına dahil oluyor. İlginç detay ise Fotoğraflar uygulamasının 2 sene önce yayınlanmış olması, dolayısıyla nispeten çok da uzun olmayan bir süre içerisinde söz konusu başarıya ulaşıldığı görülüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde tamamlanan Google I / O adlı geliştirici odaklı konferans dizisi sırasında teknoloji şirketi, Fotoğraflar uygulamasının aylık 500 milyon aktif kullanıma ulaştığını da kaydetti. Bu veri, bir ay içerisinde Google’ın Fotoğraflar uygulamasının en az 1 kez olmak üzere yarım milyar kişi tarafından ziyaret edildiği anlamına geliyor. Aylık aktif kullanıcı sayısının bir önceki yıla göre 300 milyonluk artış gösterdiği de belirtilen detaylar arasında yer almıştı. Özetle Android kullanıcıları açısından Fotoğraflar uygulaması, dünyanın her yerinde yoğun ilgi görmeye, aktif şekilde kullanılmaya devam ediliyor.

Konuyla bağlantılı bir diğer bilgi olarak Google’ın Fotoğraflar uygulamasının yanı sıra kullanıcılarına Arşiv adını alacak yeni bir özellik sunması bekleniyor. Bu özellikle, ana görünümde bazı fotoğraf ve videolar gizlenebilecek. Bu fonksiyonunun yakın zamanda kullanıma sunulması güçlü bir ihtimal.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın