Android Wear’lı akıllı saat Casio WDS-F20 tanıtıldı

0

bg

Casio, Android Wear 2.0 işletim sistemi ile birlikte gelen yeni akıllı saat modeli WDS-F20’yi ABD’de lanse etti. Cihaz zorlu koşullara dayanıklı tasarımı ve teknik özellikleri ile dikkat çekti.

Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında duyurulan Casio WDS-F20, şirketin outdoor modellerinden izler taşıyor; kalın tasarımlı akıllı saatin geniş plastik kordonu da öne çıkıyor. Daha çok doğa gezileri gibi outdoor aktivitelerde kullanım için ideal bir yapıya sahip olan WDS-F20’nin günlük kullanıma tam anlamıyla uygun olamayabileceği yorumları geldi.

Askeri sınıfı dayanıklılık sertifikası

Cihazın MIL-STD-810 askeri sınıfı dayanıklılık sertifikası bu noktada dikkate değer. 50 metreye kadar sualtı basıncına yönelik izolasyon sunduğu belirtilen modelin darbe ve soğuğa da dayanıklı olduğu kaydedildi.

Dahili GPS’e sahip

Android Wear 2.0 versiyonunun yüklü olduğu akıllı saatin Casio tarafından geliştirilen bir dizi arka plana ek olarak haritalama uygulaması bulunuyor. Dahili GPS’le gelen cihazın iddialı olduğu nokta ise haritaların çevrimdışı olarak da kaydedilebilmesi. Böylelikle bağlantının iyi olmadığı ortamlarda da kullanım imkan tanınıyor.

Güneş ışığını yansıtmayan ekranla geliyor

Mat ekrana sahip Casio WSD-F20’nin bu sayede güneş ışığını yansıtmayan bir ekran deneyimi vaat ettiğinin altı çiziliyor.

Akıllı saat için satışların pilot ülkelerde kısa süre içinde başlayacağı bildirildi.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın