Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAndroid Wear 2.0 yayınlandı

  Android Wear 2.0 yayınlandı

  Ekran Resmi 2016-05-20 15.22.47

  Google, ABD’de düzenlediği Geliştiriciler Konferansı 16 (I/O)kapsamında şirketin giyilebilir cihazlar için sunduğu işletim sistemi Android Wear’ın 2.0 sürümüne yükseltildiğini açıkladı. Yeni güncelleme Google’ın giyilebilir teknolojiler bölümü başkanı David Singleton tarafından, geniş bir katılımcı önünde paylaşılan detaylar arasında akıllı telefona ihtiyaç olmaksızın uygulamaların kullanımı öne çıkıyor.

  Bu Google adına beklenen bir özellikti, Apple’ın da üzerinde durduğu konular arasında. Şirket, önümüzdeki süreçte watchOS için uygulama hazırlayacak kimseleri bağımsız çalışabilen yapıların tasarlanması konusunda bilgilendirmişti. Ayrıca sağlık ve mesajlaşma gibi uygulamalarda özelleştirme olanakları sağlanıyor. Otomatik yanıtlama, el yazısı tanıma, arayüzde uygulmalara dair verilerin daha yoğun ve aytıntılı biçimde sunulması ve küçük bir klavye ile daha kolay yazı yazabilme gibi özellikler de öne çıkıyor.

  Geliştiriciler için rehber

  Öte yandan daha çok geliştiricileri ilgilendiren bazı haberler de var. Android Wear için uygulama geliştirenler için Google’ın Material Design anlayışına ilişkin bir rehber yayınlandı. Bu online katalog, tipografi, ikonlar ve daha iyi etkileşim için en iyi renk seçimlerine odaklanıyor. Böylelikle Google, kendi akıllı saat platformu için daha etkin yazılımların hazırlanması yönünde yeni bir adım atmış oluyor. Uzmanlara göre söz konusu gelişme önemli, özellikle yeni geliştiriciler için önemli bir yol haritası niteliğinde.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN