Android Wear 2.0 güncellemesi alan cihaz sayısı artıyor

0

androidweargoogle0221

Google’ın akıllı saatler için geliştirilen Android Wear işletim sisteminin son versiyonunun (2.0), çok az sayıda cihaza gelmiş olması tartışmalara neden olmuştu. Bu konudaki görüş ve geribildirimlerin ardından teknoloji şirketinden resmi bir açıklama gelmiş, yazılımda karşılaşılan bir sorunun çözümü üzerinde çalışıldığı, bu nedenle gecikmelerin yaşandığı bildirilmişti. Google’ın söz konusu sürecin devamında kimi sorunları geride bıraktığı anlaşılıyor. Çünkü Android Wear 2.0 yeni modellere gelmeye başladı. Detaylar dikkat çekici…

Belirtilen yazılım güncellemesi, çok fazla sayıda olmasa da bir miktar modele daha geldi. Bu modeller arasında Fossil Q Wander, Fossil Q Marshal, Polar M600, Michael Kors ACCESS akıllı saatleri ile Nixon the Mission modeli bulunuyor. Özellikle moda markaları Fossil ve Michael Kors’un güncelleme alması bekleniyordu. Öte yandan diğer birçok modelin de güncelleme almaya yakın olduğunun altı çiziliyor.

Ekran Resmi 2017-04-01 15.42.32Google’ın resmi sosyal medya hesaplarından birinden paylaşılan listeyle birlikte güncelleme alan model sayısı yavaş yavaş 10’a ulaşıyor. Daha öncesinde Android Wear 2.0 güncellemesi Fossil Q Founder, Casio Smart Outdoor Watch ve Tag Heuer Connected’a gelmişti. Öte yandan güncellemesinin Huawei ve 2. Nesil Moto 360’ın da aralarında bulunduğu bazı popüler modellere ne zaman geleceği konusu belirsizliğini koruyor.

Cevap bırakın