Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAndroid ve iPhone için Video Düzenleme Araçları

  Android ve iPhone için Video Düzenleme Araçları

        Instagram’ın fotoğraf ve video konusunda en çok kullanılan sosyal mecra olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu mecrada her türlü içerik üretiliyor, ancak son zamanlarda insanlar daha çok video içeriğine odaklanıyor. Bu tür içerikleri üretmek, günümüz şartlarında kullanılan cihaz ve uygulamalarla oldukça kolaylaşmış durumda. ” Android ve iPhone için Video Düzenleme Araçları ” başlıklı yazımda, akıllı telefonda video içeriği üretmenin oldukça kolay olduğu günümüzde, üretilen içerikleri sunarken hangi araçları kullanabileceğinizden bahsedeceğim.

         Akıllı telefonlar için video düzenleme araçlarına örnekler vererek devam edelim.

  InVideo

   

  src:apps.apple.com

   

        InVideo, akıllı telefonlar için video düzenleme uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir.  Saniyeler içinde video düzenleyip profesyonel görünümler sağlamanıza yardımcı olur.  Uygulama tamamen özelleştirilebilir şablonlarla birlikte videolara; müzik, logo, metin ekleme ve metni videoya dönüştürme gibi harika özellikleri bünyesinde barındırıyor.

        Diğer taraftan, uygulamayı ücretsiz kullandığınızda, düzenlenen bütün videolarda filigran olacağını ve videonun sadece 15 dakikasını dışarı aktarabileceğinizi de söylemeliyim.

  InShot 

  src:apps.apple.com

        Popüler video düzenleme uygulamaları arasında gelen InShot, video düzenlerken; müzik, metin, emoji, kırpma ve geçiş efekti ekleme gibi özellikleri barındırıyor.  Uygulama ayrıca, videoya fotoğraf eklenmesine olanak sağlıyor. Uygulamada düzenlediğiniz videoları doğrudan Instagran’dan da paylaşabiliyorsunuz.

  Filto

  src:apps.apple.com

        Filto sahip olduğu birçok filtre ile oldukça popüler bir araçtır. Estetiğinize uyan herhangi bir filtreyi seçip, videolarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca, kendi müzik listenizden parça seçerek videolarımıza ekleyebilirsiniz. iPhone ve Android  akıllı telefonlarda kullanılabilen bu uygulama ile videolarınızın oranlarını seçme şansına da sahip olursunuz.

         Video düzenlemenin kolay olmaması ve ücretsiz sürümlerinde filigran bulunmasını olumsuz yanı olarak sayabiliriz.

  Splice

  src:apps.apple.com

        Temel video düzenleme özelliği olan bir uygulama arıyorsanız, Splice harika bir Instagram video düzenleme aracı olarak öne çıkıyor. Bu araç; filtre eklemeye, pozu ayarlamaya, müzik eklemeye yardımcı oluyor ve videoyu doğrudan Instagram’dan yayınlamaya hatta yer paylaşımı bile yapmanıza olanak sağlıyor.

        Bu aracın premium sürümü, renk anahtarı ve özel efektler gibi daha fazla özelliğe erişmenizi sağlıyor. Uygulamanın Apple ve Android kullanıcıları için sürümleri bulunuyor.

        Uygulamayı satın almadan altyazı eklenememesi olumsuz yanlarından birisi olarak sayılabilir.

  Quick by GoPro 

  src:apps.apple.com

   

        GoPro Quik, videolarınızı düzenlemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri sunuyor. Video düzenleme işlemini kolaylaştırıyor. Filtreler, kaplama, efektler, başlık slaytları, emoji ve metin ekleme gibi özellikler sunarak videolarınızı istediğiniz gibi özelleştirmenize yardımcı oluyor. Düzenlediğiniz videolar profesyonel bir dokunuşa sahip oluyor.

         Uygulamanın olumsuz en önemli tarafını yalnız premium sürümünün video düzenlemeye izin veriyor olmasını sayabiliriz.  Ödeme yapmadan önce uygulamayı 30 gün ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

        Twitter takip için @salihertugrul    YouTube kanalım

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN