Android uygulamalarının sayısı 3,5 milyona koşuyor

0

Google Play’de yer alan uygulama sayısının Eylül 2017 itibarıyla 3,5 milyona yaklaştığı kaydediliyor. İşte çarpıcı gelişmeye ilişkin öne çıkan detaylar…

Google’ın mobil işletim sistemi Android, geride kalan yıllarda sürekli artan kullanım oranıyla dikkat çekti. Süreklilik arz eden bu trendi meydana getiren en önemli etmen ise kullanıcı memnuniyeti ve beraberindeki donanım üreticilerinin ciddi rekabeti ile şekillenen devasa bir ekosistemin meydana gelişiydi. Günümüzde 100’lerce farklı teknoloji şirketi, Android işletim sistemine sahip modeller üretiyor ve bu alandaki olağanüstü rekabetin içerisinde yer alabilmek adına ciddi efor sarfediyor. Elbette konunun yazılım tarafında da rekabet uçlarda…

Android işletim sistemine sahip cihazlar için uygulamaların yer aldığı Google Play’de yer alan yazılım sayısı bunun önemli göstergeleri arasında. Son veriler (Eylül 2017), Google Play’de 3,3 milyonun üzerinde uygulamanın bulunduğuna işaret ediyor. Bu alanda sonraki eşik olan 3,5 milyon adede kısa süre içerisinde ulaşılması bekleniyor.

Aşağıda yer alan tablonun oldukça çarpıcı olduğu açık. Eylül ayı itibarıyla ulaşılan rakam, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Google Play’e 1 milyona yakın uygulamanın daha eklendiğini gösteriyor.

Android işletim sisteminin uygulama mağazasının önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği ve genel olarak söz konusu mobil ekosistemin çokyönlü bir şekilde gelişeceği aşikar.

Önümüzdeki sürece ilişkin tüm gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın