Android Uygulamalarında Yanıltıcı İsimlere Son

0

Uzun süredir beklenen yeni kurallar 2021 yılının ikinci yarısında uygulanmaya başlayacak…

Google, uygulama mağazası Play Store’da uygulama kayıtlarının daha az göz yorucu, anlaşılır ve daha doğru olması için yeni kurallarını yayınladı. Play Store’da yer alan uygulamaların ekran görüntüleri ve uygulama ikonlarını da kapsayan yeni kurallar 2021 yılının ikinci yarısında uygulanmaya başlayacak.

Geliştiricilerin, uygulamalarının daha dikkat çekici olması için yapmış olduğu bazı unsurlara kısıtlama geliyor. Bu kurallar dahilinde, eğer uygulama bir marka içermiyorsa tamamı büyük harflerle yazılamayacak, uygulama isimlerinde “şimdi indir, hemen indir” gibi sözcükler kullanılamayacak, ayrıca uygulama isimlerinde emoji kullanımına izin verilmeyecek.

Yeni uygulama yayınlama kuralları dahilinde uygulama isimleri 30 karakteri geçemeyecek ve uygulamanın ikonlarında artık “indirim” gibi ifadelerin olmasına da izin verilmeyecek. Tüm bu yenilikler, son derece kullanıcı dostu görünüyor.

Google, yeni uygulama yayınlama kurallarıyla ilgili ön açıklamasında, geliştiriciler için uygulamalarında planlama ve düzenleme için çeşitli imkanlar sunulacağını kaydetti. Yeni kuralların geçerli olmasından itibaren kurallara uymayan uygulamaların ise Play Store’dan kaldırılacağını belirtildi.

Ek olarak da Google Play Store’da uygulamaların ön izleme araçlarında geçerli olacak yeni kurallarda 2021 yılının ikinci yarısından itibaren geçerli olacaği bildirildi.

Cevap bırakın