Android uygulama mağazasına yeni özellik geliyor

0

Bir uygulamayı telefonunuza indirmeden önce benzer uygulamalarla karşılaştırma yapmanızı sağlayacak yeni özellik test ediliyor.

Birçok alışveriş uygulaması ya da platformu, kullanıcıların satın alma işlemi öncesinde ürün veya hizmetleri karşılaştırma olanağı sunuyor. Bugüne kadar mobil uygulamaları karşılaştırmak için böyle bir hizmet yoktu ancak Google, Android uygulama mağazasına bununla ilgili yeni bir özellik getirmek istiyor.

Android Police tarafından keşfedilen test özelliğine göre Google, kullanıcıların uygulamayı telefonlarına indirmeden önce benzer uygulamaları doğrudan karşılaştırmalarına imkân tanıyarak sağlıklı bir karar vermelerini sağlamak istiyor. Google Play uygulama karşılaştırma özelliği ile kullanıcı dostu yapının daha da artırılması esas alınıyor.

Karşılaştırma konusunun Android platformu açısından önemli olduğu yorumları geliyor… Güvenlik açısından da ciddi tehditlerle karşı karşıya kalan kullanıcıların, bu noktada daha esnek tercih mekanizmalarına ihtiyaç duyduğu kaydediliyor.

Önemli bir yenilik…

Uygulamaları karşılaştırmak, kullanıcıların uygulamadaki birçok özelliği doğrudan karşılaştırmalarına ve buna göre hangi uygulamayı indireceklerine karar vermelerine imkân tanıyacağı için son döneme dair yararlı yeniliklerden biri olarak görülüyor. Özellik şu anda test aşamasında olduğu için henüz Google Play’e kesin olarak gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi de bulunmuyor.

Cevap bırakın