Android telefonlarda 4 GB video kaydı sınırlaması kalktı

0

Android telefonlarda uygulanan 4 GB video kaydı sınırlandırması Android 11 ile birlikte geride kalıyor. Uzun süredir beklenen özellik, 4K videoların yaygınlaşması ile birlikte kalkmış oldu.

Google, mobil işletim sisteminin sonraki sürümünde birçok yeni özellik getirmeye hazırlanırken cihazların gelişmesi ile birlikte kullanılabilirliği kalmayan bazı kısıtlamaları da rafa kaldırıyor. Bunlardan biri de kullanıcılar tarafından uzun süredir talep edilen video kaydı sınırlandırması.
Şu ana kadar Android telefonlarda kayıt, 4 GB sınırına geldiği zaman kayıt otomatik olarak durduruluyordu. Android 11 beta sürümü ile birlikte artık 4 GB üzerinde video kaydı yapmak mümkün olacak.

Android 11 ile kayıt sınırlaması kalkıyor

Akıllı telefonların gelişmesi ve üst düzey özellikleri sunması ile birlikte geçmiş yıllarda hayal dahi edilemeyen durumlar gerçek oluyor. 4K çözünürlükte kayıt yapan akıllı telefon sayısının artması ile birlikte geçmişte hayal gibi gelen video boyutlarında kayıt yapılabiliyor. Saniyede 30 kare hızda 4K çözünürlükte video çekildiğinde sadece 15 dakika gibi bir sürede 4 GB video boyutuna ulaşılabiliyor.

Video boyutlarının artmasıyla uzun süredir kullanıcıları kısıtlayan 4 GB sınırı nedeniyle bir hayli şikayet geliyordu. Şikayetleri dinleyen Google Android 11 sürümü ile birlikte bu sınırlamayı ortadan kaldırmış oldu.

Cevap bırakın