Android Q hangi isimle gelecek?

0

Q ile başlayan çok fazla tatlı yok, neyse ki bazı sempatik olasılıklar var… Örneğin Pudinglerin Kraliçesi…

Google’ın en yeni işletim sistemi Android Q, 13 Mart 2019 tarihinde beta olarak yayınlanmış ve yenilikleriyle de adından söz ettirmişti. Örneğin Deep Press adı verilen özellikle beraber artık telefonunuzun ekranında daha sert bir şekilde basarak işlemleri daha hızlı gerçekleştirmenize olanak sağlanacak. Facebook Messenger benzeri sohbet baloncukları, uygulamalar arasında daha yumuşak ve daha basit bir geçişler, daha iyi yüz tanıma özelliği, katlanabilir telefonlar için yenilikçi geliştirmeler derken önümüzdeki aylarda final sürümü ile ilk ‘son’ kullanıcılarına merhaba diyecek olan Q için heyecan dorukta.

Bu arada merak edilen konulardan biri de Q harfinin bu sene hangi tatlı ismine dönüşeceği sorusuyla ilgili. Bilindiği üzere Google, her yıl yayınladığı mobil işletim sistemlerini bir tatlı ismi eşliğinde sunuyor. Nutella, KitKat, Marshmallow derken Q harfiyle başlayacak sıradaki tatlının ne olacağı ise henüz bilinmiyor. Ama tahminler de yok değil.

Android Q nasıl adlandırılacak?

Android Q, evet yeni versiyon beta formuyla ve şimdilik bu isimle biliniyor. Ancak nihai sürüm açıklandığında ismi Q ile başlayan bir tatlı olarak duyurulacak. Q ile başlayan çok fazla tatlı yok, ancak bazı olasılıklar şöyle;

  • Queen of Puddings (Pudinglerin Kraliçesi)
  • Quiche
  • Quesito
  • Quindim
  • Queijadas

Cevap bırakın