Android Q Beta sürecine daha fazla telefon dahil edilecek

0

Google’ın Mart ayının sonlarına doğru düzenleyeceği Google I/O 2019 etkinliğinde Android Q resmi olarak tanıtılacak ve beta sürecine daha fazla telefon dahil edilecek…

Android 9.0 Pie güncellemesi için 3. Parti telefonları beta sürecine dahil eden Google, Android Q için bu desteği daha da genişletecek. Daha fazla Android telefon Android Q Beta sürecinde kullanılabilecek.

Google, Android tarihinde ilk defa Android Pie ile 3. Parti telefonları Beta sürecine dahil etmişti. Bu telefonlar arasında; Essential PH-1, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 ve Xiaomi Mi MIX 2S yer almıştı. Samsung ve Huawei gibi dev isimleri Beta sürecine dahil etmeyen Google, Android Q ile daha fazla cihaza yer verecek gibi görünüyor.

Android Q Beta hangi modellerde test edilecek?

Google’ın Mart ayının sonlarına doğru düzenleyeceği Google I/O 2019 etkinliğinde Android Q resmi olarak tanıtılacak. Bu tanıtım esnasında Beta sürecine dahil edilecek olan telefonlar da resmi olarak açıklanacak. Pixel modellerinin direkt olarak beta testlerine katılacağı zaten biliniyor. Bakalım Google bu sefer Samsung ve Huawei gibi isimleri testlerine dahil edecek mi?

Android Q ile karanlık temanın sistem geneline gelmesi bekleniyor. Ayrıca bu güncelleme ile batarya tüketiminde de iyileştirmeler yapılacak. Tabii yenilikler bu kadarla da sınırlı olmayacak. Ancak tüm yenilikleri görebilmek için Mart sonunu beklememiz gerekiyor.

Cevap bırakın