Android Q Beta programına pek çok marka dahil olacak!

0

Android Pie için yayınlanan beta programında, bu programdan faydalanabilen modellerin sayısı oldukça kısıtlıydı. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni Android sürümünde bu modellerin sayısının arttırılacağı açıklandı. Yapılacak yeni anlaşma ve ortaklıklarla birlikte, yeni Android Q Beta programına daha çok cihaz katılabilecek.

Android Q Beta ile erken deneyim mümkün olacak!

Beta olarak yayınlanan yazılımlar, genelde stabil olmayan ve sorunların olabileceği yazılımlardır. Kullanıcıların geri bildirimlerine göre yazılımlarda düzeltmeler ve kararlı hale getirmek için iyileştirmeler yapılır. Bununla birlikte kullanıcılar da yeni özellikleri herkesten önce deneyimlemiş ve kullanmış olurlar.

Android Q beta

Google, Android Pie için yayınladığı beta programında sayılı cihaza yer vermişti. Ancak yaptığı yeni açıklamayla beraber, beta programa katılacak modelleri arttırmak için çalıştıklarını belirttiler. Google, beta programa katılacak markalar ve sayıları hakkında bilgi veremeyeceklerini ancak katılımın güçlü olacağını belirtti.

Android Pie sürümü için Google’ın anlaştığı markalar arasında Nokia, Xiaomi, Sony gibi markalar bulunuyordu. Bu markaların da içinde bulundurduğu modellerle birlikte, toplam yedi akıllı telefon beta sürümden faydalanmıştı.

Söz konusu durum hakkında oldukça mutlu olduklarını belirten şirket, yeni Android sürümü hakkında fazla detaya inmedi. Bununla beraber yeni sürüme ait beta programın ne zaman başlayacağı da bilinmiyor.

Cevap bırakın