Android P’nin son betası yayınlandı

0

Merakla beklenen Android P nihai versiyonu öncesi son beta kullanımda. İşte detaylar…

Google’ın sonraki mobil işletim sistemi ‘Android P’ için bekleyiş sona ermek üzere. Teknoloji şirketinin 2018 yılının ilk aylarında yayınladığı beta versiyonu ile geliştirilme sürecine başlanan versiyon için en son beta paylaşıldı.

Geliştirici ön izleme 5 versiyonu, nihai sürüm öncesi en kritik yazılım durumunda. Örneğin dokunmatik hareket ile birlikte kullanılan navigasyon söz konusu versiyonla birlikte son halini alıyor.

Diğer detaylar arasında grafik tabanlı (daha estetik bir arayüz söz konusu) ve fonksiyonel değişiklikler de bulunuyor. Çoklu görev ekranında artık uygulamaların tam görünümü için ön izlemeleri görülebiliyor. Hızlı ayarlar sekmesinin yeni tasarımı da dikkat çekiyor. Ekran görüntülerinin daha hızlı düzenlenebilmesi, çizimler yapabilmesi gibi ek özelliklerin de Android kullanıcıları nezdinde beğeni kazanması bekleniyor.

Tüm kullanıcılara sunulmaya başlanacak olan Android 9.0 P için final versiyonu için önemli işaretler içeren mevcut son betanın stabilite anlamında öne çıktığı kaydediliyor. Yani yazılımla ilgilenen kullanıcıların kimselerin geliştirici ön izleme 5’i indirmesinde bir sakınca olmayacağı görüşü paylaşılıyor.

Bu arada uygulama zamanlayıcısı gibi merak edilen yeniliklerin Android 9.0’la beraber gelmesi zor görünüyor, bu özelliğin Android 9.1 ile gelebileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın