Android Pie, Galaxy Note9 serisine ne zaman geliyor?

0

Samsung’un son derece ‘flu’ haldeki Android Pie güncelleme stratejisi, yavaş yavaş netlik kazanmaya başlıyor. İşte bazı detaylar…

Son günlerde katlanabilen ekranlı akıllı telefonuna dair spekülasyonlarla gündemden düşmeyen Samsung, görünen o ki sadece yeni model geliştirme çalışmalarına odaklı değil, yazılım güncellemelerini de ihmal etmiyor.

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda son derece ‘flu’ halde bulunan Android Pie güncelleme stratejisi, yavaş yavaş netlik kazanmaya başlıyor. Teknoloji şirketinin üç iddialı üst segment akıllı telefon modeli için Android Pie güncellemesinin Ocak ayında yayınlanacağı açıklandı.

Resmi açıklamaya göre Android Pie, 2019 yılının ilk ayı itibarıyla Samsung Galaxy Note9, Galaxy S9 ve Galaxy S9 + modellerine gelecek.

  • MediaMarktta satışa sunulan -her bütçeye uygun- akıllı telefon alternatiflerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Beta program ne zaman başlayacak?

Öte yandan ilk açık beta programının Kasım ayı sonunda yayınlanacağı bilgisi de paylaşılmış durumda. Söz konusu programa dahil olmak isteyenler için start, ilk etapta ABD, Güney Kore ve Almanya’da başlayacak, ardından da sıra Avrupa ve Asya’daki diğer ülkelere gelecek.

Bir diğer detay da Samsung’un bazı özel fonskiyonları da Android Pie’yla birlikte sunacağı noktasında. Kullanıcı deneyiminin tam bir parçası olarak tanımlanan özellikler arasında One UI ve sesli asistana yönelik ekstralar öne çıkacak.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın