Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAndroid Ortamlarda WhatsApp Üzerinden Ekran Paylaşma

  Android Ortamlarda WhatsApp Üzerinden Ekran Paylaşma

  WhatsApp, günümüzde dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Uygulama, kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramalar yapma, dosya paylaşma ve hatta ekran paylaşımına olanak tanıyor. Bu yazıda, Android Ortamlarda WhatsApp Üzerinden Ekran Paylaşma’nın nasıl yapıldığı kısaca anlatacağım.

  WhatsApp’ta Ekran Paylaşma Ne İşe Yarar?

  WhatsApp’ta ekran paylaşımı yapmak, iş arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte çalışırken veya uzaktan eğitim alırken oldukça faydalı olabiliyor. Bu özellik, birçok kullanıcının işlerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı oluyor. Ekran paylaşımı ile iletişiminizi çeşitlendirip, bilgi paylaşabilir veya başkalarına uygulamaları kullanma konusunda rehberlik edebilirsiniz.

  WhatsApp’ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

  WhatsApp’ta ekran paylaşımı özelliğine ‘Paylaş’ simgesine dokunarak erişebilirsiniz.

  1. WhatsApp’ı açın ve görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiyi seçin.
  2. Görüntülü görüşme simgesine dokunun ve görüşmeyi başlatın.
  3. Görüşme sırasında ekran paylaşımı simgesine dokunun.
  4. Ekran paylaşımını başlatmak için “Başlat” düğmesine dokunun.
  5. Ekranınız paylaşılmaya başlayacak.

  Bu adımları takip ederek, WhatsApp video görüşmesi sırasında ekranınızı kolayca paylaşabilirsiniz. Özetle, Video görüşmesi sırasında, üzerinde ok bulunan bir akıllı telefona benzeyen yeni bir ekran paylaşma düğmesi göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda, WhatsApp ile kaydetmeye veya yayınlamaya başlamak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencerenin yanı sıra WhatsApp’ın ekranınızdaki her şeyi görebileceğine dair bir uyarı göreceksiniz. Devam etmek için “Şimdi başlat”a dokunun; WhatsApp ekranınızın içeriğini diğer arayanlara aktaracaktır. Yayını iptal etmek için istediğiniz zaman “Paylaşımı durdur“a basabilirsiniz.

  WhatsApp’ta ekrandaki uygulamayı paylaşma

  WhatsApp’ta cihazdaki bir uygulamayı, çalışırken paylaşmak için öncelikle bir video görüşmesi başlatmanız gerekiyor. Görüşme sırasında, ekran paylaşımı simgesine dokunarak ekranınızı paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz uygulamayı veya tüm ekranı seçebilirsiniz. Ekranınızı paylaşırken profil resminizi görebilirsiniz. Paylaşımı durdurmak için, video görüşmesi sırasında durdurma simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Uygulamada belirli bir pencere paylaşıyorsanız, diğerleri onu göremeyeceğinden emin olmak için pencereyi küçültmemeniz gerektiğini unutmayın. Ekran paylaşımı simgesi, video kapalıysa kullanılamaz. Videoyu kapattığınızda, ekran paylaşımı düğmesi gri renkte olacaktır. Sesli aramalar gibi desteklenmeyen arama türleri için ekran paylaşımı düğmesi görünmez olacaktır. Bu nedenle, özellikle yeni kullanıcılar için ekran paylaşımı yaparken dikkatli olunmasını öneriyorum.

  X takip @salihertugrul

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN