Android Oreo 8.1 geliştirici sürümü yayınlandı

0

Google, mobil cihazlar için sunduğu Android işletim sisteminin sonraki ara sürümünü yayınladı. Android Oreo 8.1, ilk aşamada geliştiriciler için gelirken, önümüzdeki süreçte (Aralık ayı itibarıyla) nihai şekliyle genel kullanıma açılacak. Elbette Android Oreo 8.1 için uyumlu cihaz sayısının zamanla artacağını da belirtelim.

Peki Android Oreo 8.1 ne gibi yenilikler sunuyor? Öncelikle bazı sistem iyileştirmeleri ve değişiklikler söz konusu. Örneğin koyu ya da açık renkli bir duvar kağıdı atadığınızda bu algılanacak ve tema da aynı şekilde formdaki tonlarda gelecek.

Ayarlar menüsüne bir arama çubuğu geliyor. Bu sayede zaman zaman istenilen şeyin bulunmasında güçlük yaşatabilen menü, daha kullanıcı dostu bir hale gelecek.

Bluetooth aygıtına bağlanıldığında, o aygıtın pil düzeyi de görülebilecek.

Yeni bir yazı tipi olarak Google Sans kullanılabilecek.

Kapat-yeniden basalt düğmesi görsel olarak değiştirildi.

Akıllı telefon veya tablet açıldığında artık ardışık bildirim sesleri yerine tek bir ses duyulacak. Gürültü kirliliğini engelleyen güzel bir özellik.

sRGB renk seçeneği artık ayarlar menüsünde bulunmayacak.

Sistem bildirimlerinin simgesi değişiyor. Daireler yerine Oreo simgesi görülecek.

Genel itibarıyla kullanıcı dostu bir dizi özellikle birlikte görsel yönden deneyimi artırıcı faktörlerle gelecek olan mobil işletim sistemi versiyonunun, nihai yayınına kadar artı özellikler sunma olasılığı da bulunuyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın