Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelAndroid One’lı General Mobile 4G tanıtıldı

  Android One’lı General Mobile 4G tanıtıldı

  Social-Media-Share-FileDünya üzerindeki ‘4G özelliğine sahip ilk Android One’lı akıllı telefon’ General Mobile 4G, iddialı özellikleri ile birlikte tanıtıldı. Türkiye’de tanıtılan Android One’lı akıllı telefon, dış basında da yoğun ilgi gördü.

  Temelde Android ekosistemi için daha düşük bütçeli ama yetenekli modellerin sunulmasının hedeflendiği Android One platformu, güncelleme desteği açısından da Nexus cihazlarla birlikte en kullanıcı dostu platformlar arasında. Tanıtılan modelin özellikleri ve tasarımı ise iddiasını ortaya koyuyor.

  gsmarena_001

   

  Kılcal çizilmelerine karşı dayanıklı bir yapı sunan Gorilla Glass 4 kaplı 5 inçlik, 720p IPS ekrana sahip General Mobile 4G’de çift flaşlı 13 megapiksel arka/5 megapiksel ön kamera, 2 GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 410 işlemciler teknolojinin merkezini oluşturuyor. Cihazın yazılım tarafında ise Android 5.1.1. Lollipop’un önyüklü halde geldiği görülüyor. Bu sürüm, şu anki en güncel Android sürümü durumunda.

  4G desteği ile dikkat çeken model, 699 TL fiyat etiketi ile 15 MAyıs 2015 itibarıyla satışa sunulacak. Orta sınıfa dair özelliklerle donatılan cihazın nispeten ekonomik bir fiyatla geldiği görülürken, General Mobile 4G’nin tasarımı da zarif hatları ile dikkat çekti.

  Bu model, Android One platformu sayesinde Google’ın yazılım desteğini en yüksek seviyede alıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN