Android Nougat güncellemesi alacak ilk Sony modelleri açıklandı

0

1456135927_Xperia_X_Performance_RenkleriGoogle, mobil işletim sisteminin bir süredir beta aşamasında olan en yeni versiyonu Android 7.0 Nougat’ı geçtiğimiz günlerde bazı cihazlar için yayınladı. Beklenildiği gibi Nexus cihazlar ve bazı farklı modellere gelen güncellemenin ardından önde gelen teknoloji şirketlerinden de güncellemeye dair bazı detay bilgiler paylaşılmaya başlandı. Bu noktada Sony, Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak ilk modellerini resmi blogu üzerinden duyurdu.

Buna göre Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak ilk modeller aşağıda listelenen Sony akıllı telefonlarıyla bir adet tableti olacak;

– Xperia Z3+

– Xperia Z4 Tablet

– Xperia Z5 (aşağıda)

– Xperia Z5 Compact

– Xperia Z5 Premium

– Xperia X

– Xperia XA

– Xperia XA Ultra

– Xperia X Performance (üstte)

Sony_Xperia_Z5_review_04_thumb800

Sony’nin küresel pazarlarda yer alan güncel Xperia Z serisi modellerinin yanı sıra Xperia Z3+ ve Z4 Tablet gibi daha önceki nesil modellerine de söz konusu güncellemeyi sunduğu görülüyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılan ve ülkemizde de satışta bulunan Xperia X, Xperia XA, XA Ultra ve X Performance modellerinin de güncelleme alacak ilk cihazlar arasında yer alacağı anlaşılıyor.

Güncelleme alacak ilk modeller belirlenirken takvime ilişkin bir bilgi ise paylaşılmadı. Cihazların geçen yıl ki güncelleme dağıtım süreciyle benzer şekilde Android 7.0 Nougat desteği alması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın