Android Marshmallow Galaxy S5 Plus için yayınlandı

0

Ekran Resmi 2016-05-11 01.08.10

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru final versiyonunun dağıtımına başlanan en yeni Android sürümü 6.0 Marhsmallow ile ilgili ilerleme dikkat çekici. Yapılan araştırmalar dünya genelindeki Android 6.0 Marshmallow yüklü cihaz sayısının diğer tüm Android cihazların yüzde 10’undan daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Göstergeler ilerlemenin eleştiriye son derece açık olduğu yönünde. Ancak bazı olumlu haberler de gelmiyor değil…

Samsung’un 2014’te satışlarına başlanan yaklaşık 2 yaşındaki akıllı telefon modeli Galaxy S5 Plus için Android 6.0.1 Marhsmallow güncellemesinin dağıtımına başlandığı kaydedildi. Avrupa’daki cihaz sahiplerinin kademeli olarak güncellemeyi almaya başladığı ifade ediliyor. Örneğin Almanya’da SM-G901F model numaralı Galaxy S5 Plus’lara gelmeye başladı.

Samsung Galaxy S5, geçtiğimiz mart ayında söz konusu yazılım güncellemesini almaya başlamıştı; görünen o ki cihazın farklı versiyonlarına da Marshmallow dağıtımı safhasına geçildi.

Türkiye’de Galaxy S5, yoğun olarak kullanımda olan modeller arasında, Galaxy S5 Pro’nun da yine kendine has bir kesim tarafından kullanılıyor olduğu tahmin ediliyor; eğer sizde bir S5 Pro sahibiyseniz cihazınızın ayarlar bölümündeki ‘yazılım güncellemesi’ sekmesine göz atarak yukarıda bahsedilen güncellemenin indirilebilir olup olmadığını görebilirsiniz.

Android Marshmallow yükseltmesinin WiFi üzerinden sağlanması tavsiye ediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın