Uzmanlar uyardı: Android kullanıcıları tehlikede!

0

Uzmanların şimdiye kadar en güçlü ve sinsice ilerlediğini söylediği yeni bir kötü amaçlı yazılım Android kullanıcıları için büyük tehlike arz ediyor. AbstractEmu adındaki bu kötü amaçlı yazılım kullanıcıların yalnızca kişisel bilgilerine erişmekle kalmıyor aynı zamanda tüm şifrelerine de ulaşıyor. Öte yandan Reklam önleyici tarayıcılar, telefonun gece ışığı ve phone plus gibi uygulamaların görünümüne bürünüyor ve kullanıcıları da kandırıyor. Eğer bu virüs telefona bulaşırsa, kullanıcının erişimini kaybetmesine neden oluyor.

Android kullanıcıları tehlikede; milyonlarca kişisel veri sızdırılabilir!

Android kullanıcılarının telefonlarını kullanamayacak hale getiren bu kötü amaçlı yazılım, tüm kişisel verilere ulaşmasının ötesinde başkalarını da kandırmak amacıyla kullanılıyor olmasıyla çok tehlikeli bir hale geliyor.

Öte yandan bu kötü amaçlı yazılımın Amazon Appstore, Samsung Galaxy Store ve Google Play Store gibi mağazalardaki uygulamaların bir kısmında bulunduğu söylemek mümkün. Nadiren karşılaşılan bu boyuttaki kötü amaçlı yazılımlar keşfedilmesi zor olmasıyla oldukça korkutucu olabiliyor.

Android kullanıcıları

Eski açıklardan yararlanan ve çözülmediği için kişilerin telefonlarına erişen kötü amaçlı yazılım, her uygulamaya güvenilmemesi gerektiğini gözler önüne seriyor. Telefonunuza ‘üçüncü taraf uygulamaları’ indirirken bir kez daha düşünmenize neden olacak bu durumun ötesinde uygulama mağazalarındaki güvenilir olmayan uygulamaları da telefonlarınıza indirmemeniz gerekiyor.

Android kullanıcıları dikkat! Bu uygulamaları hemen silin

Cevap bırakın