Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaAndroid için YouTube’a dikey/tam ekran video desteği

  Android için YouTube’a dikey/tam ekran video desteği

  youtube-vertical-video-2015-07-22-01

  Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için geliştirilen YouTube uygulamasında dikey ekranda video izlenmek istendiğinde ekranın küçük ve yatak pozisyonda sunulması durumu, gelecek yeni güncelleme ile ortadan kalkıyor. YouTube için Android uygulamasının 10.28 kodlu gelecek sürümünde videolar, dikey pozisyonda da tam ekran formunda olacak.

  Dikey video izleme deneyiminin Android cihazlara çok daha iyi bir şekilde sunulması anlamı taşıyan güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz net olarak bilinmese de sürenin oldukça kısa olacağını belirtelim. Google Play’de ilgili sürüm her an yayınlanabilir…

  Periscope ve Snapchat videolarının dikey özelliği, kullanıcıların bazı durumlarda akıllı telefonlarını dikey pozisyonda tutarak video izlemelerinin gerekmesi derken söz konusu güncellemenin önemli bir eksiği giderdiği belirtilebilir.

  Android için YouTube güncellemesinin final hali öncesindeki versiyonu indirilebilir durumda, ancak bunun final sürümü olmadığı ve stabilizasyon sorunlarına açık olabileceğini hatırlatalım.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN