Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAndroid için Periscope yayınlandı

  Android için Periscope yayınlandı

  periscope-arrives-on-android-with-a-few-features-that-you-cant-get-on-the-iphoneGeçtiğimiz aylarda iOS platfromu için kullanıcıların hizmetine sunulan ve büyük ilgi gören Periscope’un Android sürümü yayınlandı. Konuyla ilgili Twitter’ın blog sayfasında yapılan açıklamada şunlar yer aldı:

  “Periscope’u başlattığımızda, ışınlanmaya en yakın olacak ürünü geliştirmek istemiştik. Bunu kullanıcılara canlı bir video yayını sunma veya başlatmanın en iyi yolunu temin ederek gerçekleştirdik. Küçük bir startup olduğundan, ilk uygulamamız sadece iOS ile kullanılıyordu, fakat biz Android’de de yaşanabilecek bir Periscope deneyimi yaratmak için gerçekten sıkı çalıştık. Bugün Periscope’un artık Android’de de kullanılabileceğini duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz!”

  1-W7igxBtRAqdWtmjSwOkgJQ4.4 (KitKat) ve üstü versiyonu kullanan Android sahipleri Periscope’u Google Play’den indirebiliyor. Android’deki Periscope, Periscope kullanıcılarının sevdiği tüm özelliklere sahip: Özel veya herkese açık yayınlar, sadece takip ettiklerinizden yorum kabul etmek, kalp göndererek veya sohbet ederek bir Periscope yayıncısıyla iletişime geçmek gibi iOS tarafındaki sevilen özelliklerin tamamı Android için de entegre halde geliyor.

  perisÖte yandan sadece Android’e özel bir kaç özellik de kullanıcılara sunuluyor:

  • Uygulama, Android kullanıcılarının yabancılık çekmeyeceği bir tasarım anlayışı ile geldi.
  • Android kullanıcıları bildirim ayarları üstünde kontrole sahip. Bu bildirimler, Twitter’da takip ettiğiniz biri Periscope’ta ilk kez aktif olduğunda “İlk Yayın Bildirimi”, Periscope’ta takip ettiğiniz biri bir başkasının yayınını paylaştığında“Paylaşma Bildirimi” adıyla adlandırıldı.
  • Android’deki Periscope, yayın izlerken sizi biri aradığında veya size biri mesaj attığında kesilen yayını kaldığınız yerden izlemenizi sağlayan “Tekrar Başlat bildirimi” seçeneğini sunuyor.
  • Android’deki Periscope kaldığınız yerden devam etmenizi kolay hale getiriyor.
  • Yayıncının herhangi bir dosya yüklemesine gerek kalmadan, replay’ler kayıta alınır. Bu da yayıncılara zaman kazandırır ve telefondaki değerli telefon haznesini korumanıza yardımcı olur.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN