Android için Chrome’da çift URL çubuğu dönemi başlıyor

0

ekran_resmi_2016-11-08_23_47_52

Chrome tarayıcısı gerek mobil, gerekse masaüstü bilgisayarlarda olmazsa olmazlar arasında. İnternette sörf yapmaktan hoşlananlar için sıklıkla ek özelliklerin dahil edildiği tarayıcının Android sürümünü kullananları ilginç bir yenilik daha bekliyor…

Android için Chrome’da tek elle kullanım deneyimi artırmak için geliştirilen yeni bir özelliğin detayları ortaya çıktı. Beta aşamasında olduğu kaydedilen özellik, Chrome tarayıcısında hem üstte, hem de altta birer URL çubuğunun olduğuna işaret ediyor.

Özelliğin yeni bir sayfa açmak yerine altta çıkan ikinci bir URL çubuğu üzerinden arama yapılması ya da linkin girilmesi şeklinde pratik bir kullanım vaat ettiği anlaşılıyor. Detaylar ise şimdilik son derece kısıtlı ölçüde.

Kullanıcı deneyimini geliştirecek

Henüz deneme aşamasında olan ve testlerinin uzun sürebileceği belirtilen özelliğin, mobil kullanım deneyimine farklılık getireceğine şüphe yok. Özellikle küçük elli kimselerin, büyük ekranlı (phablet) sınıfı akıllı cihaz kullanımında Chrome uygulamasının kolaylıklar sunması olası görünüyor. Ek olarak bolca web sitesini aynı anda görmesi gereken kullanıcılar için de ideal bir özellik olabilir.

Güncelleme ne zaman yayınlanacak?

Söz konusu güncellemeyenin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir bilgi olmamakla birlikte gelişmeleri takip edeceğimizin altını çizelim. Takipte kalınız…

Cevap bırakın