Android Dünyasında Neler Oluyor? Değişim Başladı

0

Son günlerde yaşananlardan sonra herkes birbirine Android dünyasında neler oluyor? Diye soruyor. Peki gerçekten de neler oluyor?

iOS ve Android, bugün halen dünyanın en çok kullanılan iki mobil işletim sistemi. Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS ise en büyük üçüncü işletim sistemi olurken önümüzdeki süreçte tüm ekosistemlerde ciddi değişimler bekleniyor. Akıllı telefon alırken kullanıcıların genellikle telefonların özelliklerine baktığı bir süreci geride bıraktık. Geride bıraktık diyoruz zira tüketicilerin artık telefon alırken sadece özelliklere bakmadığını görüyoruz. Artan fiyatlar sonrasında kullanıcıların artık telefon değiştirme süreçleri bir hayli uzadı. Eskiden 6 aya kadar düşen telefon değiştirme alışkanlığımızın artık 23 aylara kadar dayandığını görüyoruz. İşte bu yüzden de kullanıcıların telefon alırken üreticilerin verdikleri güncelleme takvimlerini de değerlendirmeye başladıkları bir dönemden geçiyoruz. Peki Android dünyasında neler oluyor? Değişim nasıl yaşanıyor?

Geçtiğimiz dönemde Avrupa Komisyonu’nun aldığı bazı tavsiye niteliğindeki kararlar ve bu kararlar ile ilgili paylaşımları mutlaka görmüşsünüzdür. Biz de bu kararlar ile ilgili sizler için bir video hazırladık. Videoyu izlediğinizde Android ekosistemindeki değişimi çok daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyoruz. Zira üreticilerin artık akıllı telefon tanıtırken bu telefonların alacakları güncelleme takvimlerini de paylaştıklarını görüyoruz. Bu da Android dünyasında yeni bir düzenin başlangıcı anlamına geliyor. Android ekosistemi iOS ekosistemi gibi 7 yıl güncelleme verebilecek mi? Bunu önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz ama kullanıcılar akıllı telefon alırken bu yöndeki talepleri ortadaki en büyük gerçeklerden de bir tanesi…

Cevap bırakın