Android deneyiminde yeni bir bakış açısı: Huawei EMUI 9.0

0

Yeni Huawei EMUI 9.0 arayüzü, Android deneyimine yeni bakış açısı kazandırıyor. İşte detaylar…

Huawei tarafından geliştirilen, kullanıcıların telefonlarını çok daha rahat ve basit kullanabilmeleri ve kullanım deneyimlerine göre performansı arttırmak için geliştirilmiş Android arayüzü olan EMUI kullanıcılarla ilk defa 6 yıl önce buluştu. Android tabanlı yazılım o günden bu yana uzun bir yol kat etti ve şu anda dünya çapında 350 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor. EMUI’nin yeni versiyonu 9.0, Android kullanım deneyimini büyük ölçüde geliştiriyor.

Yeni EMUI 9.0, Google’ın akıllı telefon işletim sistemi platformunun en son sürümü olan Android P’yi temel alıyor. EMUI 9.0’ın UI tasarımında sadelik ve tutarlılık, kaliteli kullanıcı deneyimleri yaratmak için en önemli özellikler olarak öne çıkıyor.

Sadelik açısından, HUAWEI, Ayarlar menüsünü elden geçirdi ve ayrıntılı ayarların çoğunu birleştirdi. Öğelerin yaklaşık yüzde 10’u kaldırıldı veya “Gelişmiş” sekmesinde saklandı.

Akıllı Telefon deneyimini çok daha rahat yaşamak için, gezinti tuşlarına çok yeni ve basit bir seçenek daha ekledi.

EMUI 9.0 ile fotoğraflar daha da anlamlı hale geliyor. Kamera ekranında gördüğünüzü, dünya genelindeki 200’den fazla e-ticaret platformunda aramanız mümkün oluyor.

Doğa, canlı ve sürekli değişen renklerle dolu. Doğadan ilham alan EMUI 9.0, daha uyumlu ve göz alıcı bir arayüz oluşturmak için HUAWEI’nin Akıllı Renk Seçici teknolojisini kullanıyor.

Ayrıca EMUI 9.0, alarm zil sesleri ile doğanın seslerini birleştiriyor.

Cevap bırakın