Android cihazlar daha yetenekli ve güvenli olacak!

0

Android ile çalışan bir telefon veya tablet satın aldığınızda, üretici firmanın yüklediği uygulamaların güncel olabilmesi için cihazınıza Google hesabınız ile giriş yapmanız, yani Google Play Store’u aktif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde başta kullanıcı arayüzü olmak üzere sistem uygulamaları güncellenmiyor.

Android cihazlar sistem uygulamalarını otomatik güncelleyecek!

Cihazları her zaman güncel tutmak isteyen Google’dan geliştiricileri sevindiren bir haber geldi. Geliştiricilere gönderilen e-postada, sistem uygulamaları için otomatik güncelleştirme özelliğinin test edilmeye başlandığının müjdesi verildi. Sevindirici haber ise bu özelliğin eski Android sürümlerine de gelecek olması.

Android cihazlar sistem uygulamalarını otomatik güncelleyecek!

Google tarafından paylaşılan ilk bilgilere göre, bu özellik testlerden başarılı bir şekilde geçerse sistem uygulamaları için otomatik güncelleştirme özelliği Android 5.0 Lollipop veya daha yeni sürümleri çalıştıran Android cihazlarda kullanılabilir olacak ve cihaza Google hesabı girilmese de uygulamalar güncellenecek.

Akıllı telefon üreticilerinin tercihine bağlı olan bu özellik sayesinde Android cihazlar uygulamaların en yeni sürümlerine hemen güncelleneceği için daha yetenekli ve çok daha güvenli olacak.

Cevap bırakın