Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımAndroid cihazınızın havasını değiştirin

  Android cihazınızın havasını değiştirin

  Android işletim sistemine sahip cihaz kullanmamın en önemli nedenlerinden birisi telefonumu ya da tabletimi kendi ihtiyaçlarıma ve zevklerime göre kişiselleştirebilmem. Launcher uygulamaları kullanarak cihazınızın ana ekranını kolaylıkla kişiselleştirebiliyorsunuz. Ana ekranın kısaca tanımını yapmak gerekirse “home” tuşuna bastığınızda önünüze çıkan ekran sizin ana ekranınız. Birazdan bahsedeceğimiz Launcher adı verilen bu uygulamalarla telefonunuzun ana ekranını istediğiniz duvar kağıtları, ikonlar, geçiş animasyonları, fontlarla ve parmak hareketleri gibi diğer ayarlarla kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu Launcher’larla birlikte gelen ücretli ya da ücretsiz temaları kullanarak cihazınıza farklı bir hava katabiliyorsunuz. Birçok kullanıcının zevkine ve ihtiyaçlarına uygun tema bulunuyor, ayrıca diğer ayarları kullanarak çok daha fazla ayrıntıyı da değiştirebiliyorsunuz. Eğer telefonunuzla ya da tabletinizle gelen varsayılan ayarlar sizi tatmin etmiyorsa birazdan bahsedeceğim Launcher’ları deneyebilirsiniz.

  Nova Launcher

  En popüler Launcher’lardan birisi Nova Launcher. Android 4.1 ve üzeri cihazları destekleyen Nova Launcher’ın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. Ücretsiz sürümü birçok kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek özelliklere sahip. Kullanılmayan uygulamaları gizleme ve “gesture” özellikleri Nova’nın ücretli sürümü olan Prime’da mevcut. Geçtiğimiz aylarda gelen güncelleme ile birlikte “Material Design” özelliğine kavuşan Nova Launcher cihazınız üzerinde font değişikliğinden farklı animasyon çeşitlerine kadar her türlü ayarı yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca Google Play’den Nova için geliştirilmiş ücretli ya da ücretsiz temaları da indirebiliyorsunuz.

  Nova Launcher’ın ücretli sürümünün fiyatı 13 TL.

  Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için buraya tıklayın…

  nova

  Apex Launcher

  Ana ekran, font, ikon ve animasyonlar gibi özellikleri kolayca değiştirebilmenizi sağlayan Apex Launcher’ın da ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü bulunuyor. Apex’in ücretsiz sürümünde çeşitli parmak hareketleri ile belirli bir uygulamayı açma gibi işlevlerin yapılabilmesi ayarlanabiliyor. Ücretli ve ücretsiz temaları bulunuyor ve bu temalarla Android cihazınıza farklı bir hava katabiliyorsunuz.

  Apex Launcher’ın ücretli sürümünün fiyatı 10,39 TL.

  Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için buraya tıklayın…

  apex

  Go Launcher

  goBenim tercih ettiğim Launcher’lardan birisi Go Launcher. Oldukça ikonları, arka plan resimleri, geçiş animasyonları bulunuyor. Bol miktarda tema seçeneği bulunuyor. Bir diğer özelliği ise Go Locker uygulaması ile kilit ekranınızı da değiştirebiliyorsunuz. Ekranınızı ihtiyaçlarınıza ya da zevklerinize göre çok basitten çok karmaşığa kadar istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Go Launcher’ın ücretli sürümünü dilerseniz 1 günlüğüne ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz.

  Go Launcher’ın ücretli sürümünün fiyatı 13,88 TL.

  Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için buraya tıklayın…

  Yahoo Aviate Launcher

  Ücretsiz Launcher’lar içerisinde en iyilerden birisi Yahoo Aviate Launcher. Cihazınızdaki birçok özelliği değiştirebiliyor ayrıca ek özellikleri de beraberinde getiriyor. Geliştirilirken özellikle günlük kullanım ön planda tutulmuş. Yani günün zamanına ve konuma göre ekran değişiyor. Örneğin sabah kalktığınızda telefonun ekranına baktığınızda o gece kaç saat uyumuşsunuz, o gün yapacaklarınız gibi bilgileri görürken işte olduğunuz saatlerde ise işle ilgili bilgileri görüyorsunuz. Oldukça basit ama kullanışlı bir arayüz sunuyor. Çok fazla ayar seçeneği sağlamasa da bence yaratıcılık açısından en iyi Launcher’lar arasında yer alıyor. Şu an için Türkçe desteği yok, ama yakında gelmesi bekleniyor.

  Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için buraya tıklayın…

  aviate

  Buzz Launcher

  buzzBuzz Launcher da diğerleri gibi benzer özellikler sağlıyor, fakat bu Launcher’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise kullanıcıların oluşturduğu birçok farklı temaya ve widget’a sahip olması. Eğer cihazınıza görünüş açısından farklı bir hava katmak istiyorsanız bu Launcher’ı kesinlikle denemeniz gerekiyor. Sürükleyerek yukarı kaldırmak ya da aşağı indirmek, çift tıklamak gibi parmak hareketleri desteği de bulunuyor. Arka plan resimleri, ikonlar, geçiş animasyonları gibi özelliklerin tamamı kolaylıkla ayarlanabiliyor.

  Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için buraya tıklayın…

  Google Play’de arama yaptığınızda daha önünüze birçok farklı Launcher uygulaması çıkıyor. Deneme yanılma yöntemi ile sizin için en uygun Launcher’ı bulabilir ya da hiç gerek yokmuş da diyebilirsiniz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN