Android Auto güncellendi

0

Google tarafından daha önce geliştirilen ve uzun bir süredir pek fazla değişikliğin yapılmadığı Android Auto üzerinde çeşitli tasarım ve özellik güncellemeleri gerçekleşrtirildi. İşte detaylar…

Google, uzun bir zaman önce Android Auto adını verdiği ve otomobillerde de kullanıla mobil platformu üzerinde çeşitli güncellemeler yaptı. Neredeyse yıllardır herhangi bir değişikliğin yapılmadığı yazılımda tasarım değişiklikleri başta olmak üzere bazı özelliklerde de güncellemeler gerçekleştirildi.

Android Auto güncelleme gerçekleştirildi, peki yenilenen yazılım ne zaman kullanıma sunulacak? Yazılımın yeni tasarımı ile bu yazdan itibaren uyumlu araçlarda kullanılabileceği belirtildi.

Android Auto Kısa Bir Süre İçinde Uyumlu Araçlarda…

Yapılan güncellemeler ile yazılımın arayüzü daha işlevsel bir hale getirildi ve sürücülerin daha kolay kullanabilmesi için özel olarak tasarlandı. Bundan böyle otomobil çalıştırıldıktan hemen sonra navigasyon uygulaması direkt olarak başlatılabilecek ve bunun yanında yazılım içerisinde gezinti çubuğu ile yol tarifi, telefon ya da diğer uygulamalar kontrol edilebilecek. İşlevselliğin yanı sıra stabilitenin de artırıldığı kaydediliyor. Öte yandan mesajlar, uyarılar ve son aramalar Android Auto bildirim merkezinde gösterilecek.

Şık bir renklendirmenin yapıldığı yazılımda sürücülerin gece yolculuklarında zorluk çekmemeleri için karanlık moda da yer verilmiş. Tüm bu duyuruların şirketin kendi gerçekleştirdiği Google I/O 2019 konferansında duyurulduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın