Android 7.1.2 beta 2 yayınlandı

0

android 7.0 nougat

Google, bir yandan gelecek nesil mobil işletim sistemi Android 8.0’ın hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da mevcut işletim sistemi için güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Bu noktadaki yeni güncelleme Android 7.1.2’nin ikinci beta sürümü oldu. Sürprizler var…

Yeni Android 7.1.2 beta 2, Beta Programı içerisindeki kullanıcılara özel olarak sunuldu. Eğer ilk beta versiyonunu çalıştıran bir cihazınız varsa bu güncellemeyi yükleyebiliyorsunuz. Desteklenen cihazlar ise şöyle;

Google Pixel, Pixel XL / Pixel C, Huawei Nexus 6P, LG Nexus 5X / Asus Nexus Player. Bu modeller için belirlenen yazılım yapı kodu ise NPG47I şeklinde. Diğer yandan güncellemenin belirtilen beta versiyonunun stabil olmadığını, hatalar içerdiği bilgisini de verelim, bu nedenle genel kullanıma açılmıyor.

Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni sürümler için üçer aylık bir döngü tercih ediyor. Ancak 7.1.2’nin Mart ayında çıkması ihtimali de ortadan kalkmış durumda. Söz konusu versiyon için belirlenen tarih net olmamakla birlikte beklenti 3 Nisan 2017 şeklinde.

Son bir detay olarak güncellemenin nihali halinin de Google’ın desteklediği cihazlar için olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani 7.1.2’nin Samsung, LG, Sony gibi diğer birçok üreticinin akıllı telefon/tablet modelleri ile buluşması için uzun bir bekleme süresi olasılığı kuvvetli.

Cevap bırakın