Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelAndroid 6.0 sürümünün adı kesinleşti: Android Marshmallow

  Android 6.0 sürümünün adı kesinleşti: Android Marshmallow

  Android-Marshmallow

  Google’ın Haziran ayının başında gerçekleştirilen I / O etkinliği kapsamında açıkladığı gelecek nesil Android sürümünün tam adın kesinleşti. Android 6.0 sürümü Android Marshmallow adıyla sahne alacak.

  Google, KitKat, Gingerbread, Jelly Bean gibi ‘bol şekerli’ işletim sistemi sürümlerinin devamında yine eğlenceli bir isim tercihi ile kamuoyunun karşısına çıkmış oldu.

  Android-MarshmallowGoogle I / O’da Android M şeklinde duyurulan ve ismindeki ‘M’ harfi ile tartışmaları da beraberinde getiren işletim sistemi sürümünde isim belli olurken Android Milkshake, Android Muffin gibi tahminler ise boşa çıkmış oldu.

  Öte yandan ilgili işletim sisteminin, geçtiğimiz aylarda başlayan geliştirici sürümlerinin sonuncusu yayınlandı. Android 6.0 SDK son sürümü, kullanıma sunulacak Android 6.0 Marshmallow final sürümünün hemen hemen birçok özelliğini barındırıyor. Bu nedenle yayınlanacak işletim sisteminin özelliklerini detaylı görebilmek Android 6.0 SDK son sürümü ile mümkün.

  Sonbahar aylarında yayınlanması beklenen final sürümünde Android kullanıcılarını kapsamlı yenilikler bekliyor. Yeni arayüz özellikleri, uygulama izinleri, Android Pay, USB Type-C desteği gibi geliştirmelerle gelecek olan işletim sisteminin önceki yıllarda olduğu gibi uzun bir sürede yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı ise henüz bilinmiyor.

  Android-Marshmallow

  Marshmallow’ın önyüklü olarak geleceği cihazlar, çok yüksek bir olasılıkla Google’ın Huawei ve LG üzerinden geliştirilen 2015 yılı Nexus akıllı telefonları olacak. Ardından yine kuvvetli bir olasılık olarak Galaxy S6, LG G4 gibi öne çıkan akıllı telefonları, ilgili sürüme kademeli şekilde yükseltilebilecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN