Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidAndroid 15 ile gelmesi beklenen 5 önemli özellik!

  Android 15 ile gelmesi beklenen 5 önemli özellik!

  Google, yeni ürünlerini ve yazılımlarını tanıtmak için 14-16 Mayıs’ta düzenleyeceği Google I/O etkinliğine hazırlanırken, Android 15’in de etkinlikte tanıtılacak önemli yeniliklerden biri olması bekleniyor. Şimdiye kadar iki adet beta versiyonu yayınlanan işletim sisteminin resmi duyurusu önümüzdeki günlerde yapılacak gibi duruyor. İşte birçok yenilik getirecek Android 15 ile gelmesi beklenen 5 önemli özellik… Apple’ın iPhone modelleri için sunduğu ve o zamandan beri Android için de beklenen uydu bağlantısı desteği, sonunda Android 15 ile geliyor. Android kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen özellik, Android 15 ile yayınlanacak. Bu özellik sayesinde, herhangi bir sinyal olmasa dahi uydu bağlantısı kullanarak mesaj gönderip alabileceksiniz. Ayrıca Android 15 ile gelecek özellik, Apple’daki gibi yalnızca acil kullanımlara özel olmayacak.
  Android 15 batarya sağlığı özellik
  Android 15 ile gelmesi beklenen en önemli ve faydalı yeniliklerden biri de batarya sağlığı olabilir. İlk olarak Android 14 QPR2 Beta 2’de ortaya çıkan özellik, yeterli desteği göremediği için yayınlanmadı. Fakat Android 15’te yayınlanması beklenen batarya sağlığı bilgisi sayesinde artık kapasitenin tamamı görülebilecek. Yeni güncelleme ile kullanıcılar için çok kullanışlı olacak bir özellik de kısmi ekran paylaşımı ve kaydetme olacak. Ortaya çıkan detaylara göre Android 15, kullanıcılara gizliliğe önem veren ve tüm ekran yerine yalnızca bir uygulamanın ekranını paylaşmaya ve kaydetmeye izin veren özellik ile gelecek. Android 14 QPR2’de Pixel cihazlara sunulan bu özellik, şimdi daha fazla cihaza gelecek gibi görünüyor.
  Android 15 ekran paylaşma özelliği
  Telefonunuzu bilgisayarda webcam olarak kullanmak istediğinizde üçüncü parti uygulamalar kullanabiliyorsunuz. Ancak Apple’ın iPhone’lar ve Mac’ler arasındaki gibi bir kamera bağlantısı da Android 15 ile gelecek. Artık üçüncü parti uygulamaya gerek olmadan telefonunuzun kamerasını yüksek kalite çözünürlük ile bilgisayarınızda webcam olarak kullanabileceksiniz. Samsung kullanıcıları için tanıdık olan “Güvenli Klasör” özelliği, şimdi tüm Android modellerinde kullanılabilecek. Yeni işletim sistesmi güncellemesi ile tanıtılması beklenen güvenli alan özelliği sayesinde artık önemli uygulamaları ve dosyaları PIN veya farklı bir şifreyle gizleyebileceksiniz. Henüz resmi olmayan bu özellik, yüksek ihtimalle duyurulacak. Peki ya siz Android 15 ve özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN